#1 Az általános sporttáplálkozás alapjai és tévhitek

#5 A kilók bűvkörében – Sokkal több embert érint, mint gondolnánk

 

Súlycsoportba történő befogyasztás, relatív energiahiányos szindróma a sportban (RED-S), evészavar - Ilyen és hasonló témákat veséztünk ki Bite-Trpkovici Melinda sportpszichológussal a Sportfröccs 5. epizódjában.

Vendég: Bite-Trpkovici Melinda sportpszichológus


#4 Hogyan (ne) diétázz sportolóként – Ketogén étrend, carnivore diéta, időszakos böjt

 

Számtalan olyan diétás megközelítéssel találkozhatunk, ami az ígéretek alapján hozzásegíthet a kívánt testtömeg eléréséhez és így akár a jobb sporteredményekhez is. Ezért Lilla, Eszter és Fruzsina most arról beszélget, hogy mire érdemes odafigyelni, mielőtt belevágnánk egy ígéretes diétába, ha nem akarjuk, hogy az a sportteljesítményünk és az egészségünk rovására menjen.


1. évad


#3 Növényi alapú táplálkozás sportolóként

 

A harmadik epizódban a növényi alapú étrend előnyeit és kihívásait vizsgáljuk meg sportolók szemszögéből. Megbeszéljük, hogyan lehet biztosítani a megfelelő tápanyagbevitelt, miközben kizárólag vagy nagyrészt növényi eredetű ételeket fogyasztunk. Kiemeljük a legfontosabb ételeket és étrend-kiegészítőket, amelyek támogatják a sportteljesítményt, és megvizsgáljuk a növényi alapú táplálkozással kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket. 

 


#2 Étrend-kiegészítők az állóképességi és erőnléti sportokban

 

Ebben az epizódban az étrend-kiegészítők világába kalauzolunk el, körbejárva a termékek széles palettáját, mind az állóképességi, mind pedig az erősítő edzést végző sportolók szemszögéből. Megbeszéljük, mely kiegészítők lehetnek hasznosak, hogyan válasszuk ki a megfelelő termékeket, és mikor érdemes ezeket fogyasztani. Kitérünk azokra a kiegészítőkre is, amelyek hatékonyságát tudományos kutatások is alátámasztják, illetve figyelmeztetünk azokra, amelyek kevésbé bizonyultak eredményesnek.

 


#1 Az általános sporttáplálkozás alapjai és tévhitek

 

Ebben az epizódban bemutatjuk az egészséges és hatékony sporttáplálkozás alapjait. Megvitatjuk, hogy milyen tápanyagokra van szüksége egy sportolónak az optimális teljesítmény elérése érdekében, valamint kitérünk a leggyakoribb tévhitekre, amelyek a makrotápanyagok kapcsán felmerülnek. Beszélünk a tápanyagbevitel és az edzések összehangolásáról is, illetve gyakorlati tippeket adunk a legjobb edzés előtti és utáni ételekről, hogy segítsünk eligazodni a rengeteg információ között.

 


Barangold be a PTE-t virtuálisan az interaktív böngészőnkkel!