A PTE kutatói alkalmasnak tűnő hatóanyagot találtak a koronavírus ellen

Közel az alagút vége

Lecsengő szakaszában van a koronavírus járvány Magyarországon. Dr. Betlehem József rektorhelyettest, a PTE Operatív Stáb vezetőjét kérdeztük.

Új CT érkezett a Klinikai Központba

Beszerzések a koronavírus-járvány kapcsán

Digitális biztonságunk és a COVID-19

A PTE Földtudományok Doktori Iskola Geopolitikai Programjának hallgatói nyerték az első és a második díjakat a Digitális Biztonságpolitika Konferencián május 25-én.

A PTE intézetei együtt küzdenek a koronavírus ellen - Orvosi Mikrobiológiai és Immunológiai Intézet

A körülöttünk és bennünk élő mikrobáknak fontos szerepük lehetett az evolúcióban és igen fontos szerepük van az egészség megtartásában.

Osztrák-magyar közös vakcinafejlesztés indul

A PTE és az osztrák CEBINA GmbH közös COVID-19 vakcinafejlesztési projektbe kezd.

A PTE intézetei együtt küzdenek a koronavírus ellen – Laboratóriumi Medicina Intézet

Napi 14 ezer mérést végeznek a Labormedicina Intézetben, ahol a betegségek felderítésével foglalkoznak.

Nyitott Egyetem Mini

A COVID-19 vírus miatt kialakult helyzet sok bizonytalanságot szül az emberekben. Az ezzel kapcsolatban felmerülő kérdésekre a tudomány oldaláról lehet adekvát válaszokat adni.

Reális optimizmus koronavírus idején - Dr. Birkás Béla

Hogyan tudjuk megőrizni mentális egészségünket koronavírus idején, ebben a bizonytalanságokkal járó, kiszolgáltatott helyzetben?