A képzés során a hallgatók átfogó ismereteket kapnak az orvos-egészségtudományi, valamint műszaki területekről. Kiemelt fókuszban ismerik meg a hallgatók a smart egészségügyi megoldásokat. a sürgősségi betegellátásban, otthonápolásban alkalmazható okoseszközöket és azok működési elveit. Hangsúlyos szerepet kap ezen területeken a döntéshozatal a leggyakoribb akut és krónikus elváltozások paramétereinek elsajátítására.
A képzés célja az egészségtudományi végzettséggel már rendelkező szakemberek felkészítése a távmunkában végezhető egészségügyi ellátási és tanácsadási feladatokra. A jelenleg elérhető egészségtudományi képzések a közvetlen betegkapcsolattal járó betegellátási feladatokra fókuszálnak, az intelligens technológiai megoldások fejlődése eredményeképpen létrejövő, a távolról történő betegellátásban is jól alkalmazható ismereteket csak részben tartalmazzák.
A képzés során szerzett ismeretek és készségek lehetőséget biztosítanak a távmunkában foglalkoztatható, de közvetlen betegkapcsolattal járó munkavégzésben akadályozott (felsőoktatási hallgatók, nyugdíjasok, stb) szakemberek bevonására az egészségügyi ellátásba. Ennek kiemelt jelentősége lehet a pandémiás krízishelyzetekben.
A hallgatók átfogó ismereteket kapnak az orvos-egészségtudományi, valamint műszaki területekről. Kiemelt fókuszban ismerik meg a hallgatók a smart egészségügyi megoldásokat, a sürgősségi betegellátásban, otthonápolásban alkalmazható okoseszközöket és azok működési elveit. Hangsúlyos szerepet kap ezen területeken a döntéshozatal a leggyakoribb akut és krónikus elváltozások paramétereinek elsajátítására.
A távegészségügyi szaktanácsadói szakképzettség birtokában képes, illetve alkalmas:
Alapozó ismeretek: gyógyszertani egészségügyi alapismeretek, egészségügyi eszközismeret, menedzsment, jogi és etikai alapismeretek, egészségnevelés-egészségfejlesztés, kommunikáció.
Szakmai törzsanyag: egészségügyi informatikai rendszerek, smart technológiák a telemedicinában, IT szerepe az egészségügyben, mesterséges intelligencia szerepe az egészségügyi ellátásban, döntéselmélet, krónikus betegségek akut megnyilvánulásai.
Szakmai gyakorlat: 70 óra intézményen kívüli szakmai gyakorlat. A gyakorlat célja, hogy a hallgatók az aktuálisan zajló alapellátási munkát, majd céges gyakorlat során az okoseszközöket megismerjék, melyre a harmadik szemeszterben az Országos Mentőszolgálat mentésirányítási központjában folyó munkát, riasztási és kikérdezési protokollt építhessenek rá.
Orvos-egészségtudományi, műszaki területen szerzett felsőfokú végzettség. Olyan szakemberek, akik érdeklődnek az intelligens egészségügyi alkalmazások iránt. A már megszerzett korábbi tudásra építhető az okostechnológiák eszközrendszere.
A képzés elvégzése után a megszerzett kompetenciák birtokában elhelyezkedhetsz az állami és magánegészségügyi ellátásban, otthonápolási területen, betegirányító rendszerekben.
Bővebb információ a Tanulmányi Osztályon (cím: 7621 Pécs, Szepesy u. 1-3., info@etk.pte.hu) kérhető.
H-7622 Pécs, Vasvári Pál utca. 4.
Felvételi információk: iranyapte@pte.hu
Tel.: +36-72/501-500/28085
Kollégium: kollegiumok.ehok@pte.hu
Tel.: +36-72/501 500/18562
Tanulmányi kérdések: infokti@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.