A sürgősségi betegellátás fogalmi rendszere, keretei, szervezeti felépítése, jogi háttere, a sürgősségi ellátásra szoruló betegek szükségleteink kielégítése.
Egyéb információk: A képzés célja a hallgatóval megismertetni a következőket: a sürgősségi betegellátás fogalmi rendszere, keretei, szervezeti felépítése, jogi háttere, a sürgősségi ellátásra szoruló betegek szükségleteink kielégítése, alapápolása, speciális, sürgősségi szakápolói feladatok, betegfelvételi, betegvizsgálati, betegosztályozási (triage) feladatok, a sürgősségi betegellátás pszichés, szociális és etikai vonatkozásai, a sürgősségi betegellátásban
alkalmazott orvosi és ápolási eljárások, eszközök, gyógyszerek, protokollok, a sürgősségi szakápolás kutatása, fejlesztése, oktatása.
A képzés célja továbbá a hallgatók azon kommunikációs készségének fejlesztése, mely munkája során segíti abban, hogy a kritikus állapotú beteggel, annak hozzátartozójával, illetve más egészségügyi szakszemélyzettel megfelelő kommunikációs stratégiát tudjon kialakítani, valamit képes legyen kommunikálni azokat a lelki problémáit, melyek az emberi szenvedéssel, a haldoklással és a halállal való mindennapos szembesülés miatt merülnek fel.
Részvétel feltétele: Alapképzésben (BSc) szerzett ápoló vagy mentőtiszt oklevél Levelező képzés esetén a felsőfokú képzettséget igazoló oklevél megszerzése után legalább 1 éves munkaviszony az intenzív, vagy sürgősségi ellátásban: - intenzív osztály, - sürgősségi osztály, - belgyógyászati vagy sebészeti szubintenzív részleg, - speciális őrző részleg.
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: sürgősségi és triage szakápoló
Jelentkezési határidő: szeptemberben induló képzések esetében 2021. augusztus 16. Jelentkezés módja: honlapról letölthető jelentkezési lapon. Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint valamint nyelvvizsga bizonyítvány másolata (ha van), igazolás legalább 1 éves munkaviszonyról az intenzív, vagy sürgősségi ellátásban: - intenzív osztály - sürgősségi osztály - belgyógyászati vagy sebészeti szubintenzív részleg - speciális őrző részleg, 1 db
igazolványkép.
Képzés kezdete: szeptemberben induló képzések esetében 2021. szeptember 6.
Felhívjuk szíves figyelmed, hogy az itt közölt információk tájékoztató jellegűek, az alapszakok/szakirányok indítási helyeit, indításának minimális hallgatói létszámait, a csatolandó dokumentumokat, az önköltségi díjakat és a felvétel egyéb követelményeit a felvi.hu oldalon találod.
Kapcsolattartó/szakfelelős: Tanulmányi Osztály, cím: 7621 Pécs, Szepesy u. 1-3., tel/fax: (30) 184-2289, (30) 184-2428
email: info@etk.pte.hu
H-7622 Pécs, Vasvári Pál utca. 4.
Felvételi információk: iranyapte@pte.hu
Tel.: +36-72/501-500/28085
Kollégium: kollegiumok.ehok@pte.hu
Tel.: +36-72/501 500/18562
Tanulmányi kérdések: infokti@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.