A képzés kiemelt célja az, hogy olyan szakjogászokat képezzen, akik magabiztosan és hatékonyan tudnak részt venni a különleges jogrenddel kapcsolatos jogi döntéshozatali folyamatokban.
A 2025 februárban induló képzésekkel kapcsolatos felvételi információk esetén
a felvi.hu-n olvasható felvételi tájékoztató az irányadó.
Az alap- és osztatlan képzések esetében a bemeneti feltételek változása miatt a folyamatos tájékozódásnak különösen nagy jelentősége van, hiszen az egyetemek, főiskolák eltérő módon határozzák meg a pontszámítás egyes elemeit és azt, hogy milyen eredményekért, teljesítményért adnak intézményi pontokat.
→ A Pécsi Tudományegyetemen meghirdetett képzések (2025 februárban indulók) listája ←
A szakirányú továbbképzésre való jelentkezés szakonként eltérően történik, kérjük, ellenőrizzétek a karok oldalain.
A szakirányú továbbképzés célja az alapvető jogi ismeretek átadása mellett a védelmi és biztonsági igazgatással kapcsolatos szakismeretek elsajátítása, amely tudáselemek komplexitásukban mind a horizontális, mind pedig az egyes szakterületek részletes, hazai és közösségi jogi alapismereteire is kiterjednek, és ezáltal hatékonyan hozzájárulnak Magyarország védelmi és biztonsági szabályozásának közismertté válásához, érvényesüléséhez.
A képzés résztvevői átfogó ismereteket szereznek a különleges jogrend jogi hátteréről, a védelmi és biztonsági intézmények működéséről, valamint a különleges jogrendben alkalmazható intézkedésekről.
A képzés célja: A szakirányú továbbképzés célja az alapvető jogi ismeretek átadása mellett a védelmi és biztonsági igazgatással kapcsolatos szakismeretek elsajátítása, amely tudáselemek komplexitásukban mind a horizontális, mind pedig az egyes szakterületek részletes, hazai és közösségi jogi alapismereteire is kiterjednek, és ezáltal hatékonyan hozzájárulnak Magyarország védelmi és biztonsági szabályozásának közismertté válásához, érvényesüléséhez. A képzés kiemelt célja az, hogy olyan szakjogászokat képezzen, akik magabiztosan és hatékonyan tudnak részt venni a különleges jogrenddel kapcsolatos jogi döntéshozatali folyamatokban. A képzés résztvevői átfogó ismereteket szereznek a különleges jogrend jogi hátteréről, a védelmi és biztonsági intézmények működéséről, valamint a különleges jogrendben alkalmazható intézkedésekről.
Szakmai kompetenciák:
Tudás
tisztában van az alapvető jogi ismeretekkel
ismeri a különleges jogrend jogi hátterét
ismeri a különleges jogrendhez kapcsolódó alapvető jogszabályokat
tisztában van a szakterület határtudományi területein olyan ismeretekkel, melyek alkalmassá teszik a hallgatót a komplex megoldásokra, a kapcsolódó ismeretek alapvető elemeinek elsajátítására
Képesség
Attitűd
Autonómia és felelősség
Jogi alapozó tárgyak 5-10 kredit
Védelmi alapismeretek 10-15 kredit
Védelmi és biztonsági igazgatási ismeretek 20-40 kredit
Kapcsolódó jogterületek 10-15 kredit
A záróvizsgára előkészítő komplex ismeretek 15-20 kredit
Szakdolgozat 10 kredit
Galyas Mária tanulmányi ügyintéző
Tel.: 72/501-599/23230 mellék
Email: galyas.maria@ajk.pte.hu
H-7622 Pécs, Vasvári Pál utca. 4.
Felvételi információk: iranyapte@pte.hu
Tel.: +36-72/501-500/28085
Kollégium: kollegiumok.ehok@pte.hu
Tel.: +36-72/501 500/18562
Tanulmányi kérdések: infokti@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.