Azok jelentkezését várjuk, akik már megszerezték építészmérnöki alapdiplomájukat (BSc), és tovább szeretnék mélyíteni tudásukat, valamint speciális szakterületet választanának az építészeten belül. A mesterképzésbe történő belépésnél teljes kreditérték beszámításával elfogadott az építészmérnöki alapképzési szak. Meghatározott kreditek teljesítésével számításba vehető továbbá az építőművészet, az építőmérnök és a településmérnöki alapképzési szak.
A 2024 szeptemberében induló képzésekkel kapcsolatos felvételi információk esetén a felvi.hu-n olvasható felvételi tájékoztató az irányadó.
Ebben az évben az alap- és osztatlan képzések esetében a bemeneti feltételek változása miatt a folyamatos tájékozódásnak különösen nagy jelentősége van, hiszen az egyetemek, főiskolák eltérő módon határozzák meg a pontszámítás egyes elemeit és azt, hogy milyen eredményekért, teljesítményért adnak intézményi pontokat.
→ A Pécsi Tudományegyetemen meghirdetett képzések listája ←
→ Felsőoktatási felvételi tájékoztató: 2024. szeptemberben induló képzések ←
A szakirányú továbbképzésre való jelentkezés szakonként eltérően történik, kérjük, ellenőrizzétek a karok oldalain.
Az építészmérnöki alapszak a kar 50 éves műszaki-mérnöki tradícióit örökíti át a mai kor kihívásai mellett. A hallgatók a pécsi építészképzés jellegzetes műhely-jellegű oktatásában vesznek részt, ahol közösen dolgoznak oktatóikkal. Az így kialakuló „mester – tanítvány” viszony kiváló lehetőséget ad a tehetség kibontakoztatására, megalapozza a további tanulmányokat, valamint a kutató, innovációs vagy doktori cselekményeket.
A képzés célja olyan építészek képzése, akik képesek arra, hogy ellássák a település és területrendezés, általában az épített környezet alakításának valamennyi építészeti és építési feladatát. Ezen belül elvégezzék épületek, épületegyüttesek építészeti- és szerkezettervezési feladatait, megtervezzék, megszervezzék, irányítsák és ellenőrizzék ezek építését, épületfenntartási és – felújítási feladatokat végezzenek, műemlékvédelmi feladatokat lássanak el, képzettségüknek megfelelő elméleti, tudományos és oktatási tevékenységet folytassanak, ellássák szakterületükön az építésigazgatási és hatósági munkák irányítását. Továbbá alkalmasak legyenek tanulmányaik PhD vagy DLA képzés keretében való folytatására.
A pécsi építészképzés nyitott a kortárs építészetre, jellemzője a progresszívitás, a nemzetközi trendekre való odafigyelés.
Főbb ismeretkörök; szakterületek, amelyekből a mesterszak felépül:
Írásbeli vizsga és szakmai motivációs beszélgetés.
MNA 5<10 MNK 5<5 MLA 5<25 MLK 5<15
Az építész mesterszakon végzett szakemberek meglehetősen sok területen képesek elhelyezkedni:
Az építész mesterszakon megszerzett diploma hazai illetve külföldi tervezői tevékenység folytatására jogosít. Egyenértékű diploma és élő nemzetközi kapcsolatok, közös képzések „Pekingtől - Denverig”.
Mi jut eszébe a PTE-ről?
"Az ország legrégebbi, s nekem legkedvesebb egyeteme."
PTE Műszaki és Informatikai Kar
Építész Szakmai Intézet / Vizuális Ismeretek Tanszék
dr. Heidecker Adél
H-7622 Pécs, Vasvári Pál utca. 4.
Felvételi információk: iranyapte@pte.hu
Tel.: +36-72/501-500/28085
Kollégium: kollegiumok.ehok@pte.hu
Tel.: +36-72/501 500/18562
Tanulmányi kérdések: infokti@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.