A szakirányú továbbképzés célja olyan mérnökök képzése, akik az építési beruházások különböző projektfázisaiban a BIM eszközrendszerek hatékony alkalmazásához szükséges tudással rendelkeznek és képesek tudásukat valós, piaci környezetben eredményesen alkalmazni.
A 2025 februárban induló képzésekkel kapcsolatos felvételi információk esetén
a felvi.hu-n olvasható felvételi tájékoztató az irányadó.
Az alap- és osztatlan képzések esetében a bemeneti feltételek változása miatt a folyamatos tájékozódásnak különösen nagy jelentősége van, hiszen az egyetemek, főiskolák eltérő módon határozzák meg a pontszámítás egyes elemeit és azt, hogy milyen eredményekért, teljesítményért adnak intézményi pontokat.
→ A Pécsi Tudományegyetemen meghirdetett képzések (2025 februárban indulók) listája ←
A szakirányú továbbképzésre való jelentkezés szakonként eltérően történik, kérjük, ellenőrizzétek a karok oldalain.
A képzés célja egészségügyi mérnökök képzése, akik interdiszciplináris elméleti és gyakorlati ismeretekkel, valamint alkalmazási készséggel rendelkeznek és műszaki, informatikai, orvosi, orvos és egészségtudományi vagy természettudományos alaptudásukat kiegészítve, az elméleti és a gyakorlati jellegű egészségügyi mérnöki tevékenységek rendkívül széles területén alkalmazhatók
A BIM elméleti alapjain túl a képzésben résztvevők megismerik a tervezési-építési projektben résztvevő szereplők BIM-alapú együttműködési lehetőségeit, a fontosabb alkalmazási területekre jellemző megoldásokat, a BIM-alapú minőségbiztosítás alapelveit, illetve a feladatok szerződéses keretrendszerének kialakítását és a hatályos szabályozásokat. A képzés anyagának kialakításakor az építőipar valós igényei és a piaci szereplőktől származó tapasztalatok hangsúlyos szerepet kaptak, így a korszerű ismeretek oktatásán keresztül biztosítható, hogy a BIM szakmérnökök valóban hasznos tudással rendelkeznek majd. Kiemelten fontos, hogy a diplomát szerző szakmérnökök összefüggéseiben tudják értelmezni a BIM felhasználási lehetőségeit és képesek legyenek azokat akár logikus követelményként meghatározni, akár a tervezési-kivitelezési munkájuk során a gyakorlatba átültetni.
Szakmai és motivációs beszélgetés
A jelentkező angol nyelvtudásának el kell érnie a B2-es nyelvvizsgának megfelelő, a képzéshez, az angol nyelvű szakirodalom megismeréséhez, a szakszöveg megértéshez, feldolgozásához, és a szakképzettséggel ellátható szakmai feladatokhoz elvégzéséhez szükséges, valamint a folyamatos szakmai önképzéshez szükséges szintet.
A szakon végzett mérnökök az aktuális gazdasági helyzetben optimális elhelyezkedési lehetőséggel indulnak már pályájuk elején.
Érdeklődésüktől függően széles kínálatból tudnak választani az egészségügyi intézmények terápiás részelegeitől kezdve, az egészségügyi szoftver-fejlesztő vállakozásokonésorvosbiológiai kutató, diagnosztikai és terápiás műszergyártással és -fejlesztéssel foglalkozó vállalatokon keresztül a gyógyszergyárak és egyéb kutatóintézmények laboratóriumaig.
Leendő végzett hallgatóink már a jelenlegi céges kapcsolataink szondáztatása alapján is igen keresettek lesznek az orvosbiológiai-mérnöki fejlesztésekkel foglalkozó cégek körében.
H-7622 Pécs, Vasvári Pál utca. 4.
Felvételi információk: iranyapte@pte.hu
Tel.: +36-72/501-500/28085
Kollégium: kollegiumok.ehok@pte.hu
Tel.: +36-72/501 500/18562
Tanulmányi kérdések: infokti@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.