A tanfolyam a GCP témával kapcsolatos naprakész ismereteket kínál a hallgatóknak, és a résztvevők számára a sikeres tesztvizsgát követően részvételi bizonyítványt állít ki.
„Törekvésünk az, hogy a résztvevő kollégáknak átadott ismeretekkel folyamatosan biztosítsuk azt, hogy az egyre szigorodó vizsgálati követelményeknek, valamint továbbképzési kötelezettségünknek mindenkor eleget tehessenek” – írják a szervezők.
A magas szinten megfelelés kényszere szorító a megbízó és a vizsgálatokban résztvevő orvosok számára egyaránt. Az emberen végzett klinikai vizsgálatok tervezésének, kivitelezésének, dokumentációjának és jelentésének meg kell felelnie az aktuális nemzetközi etikai és tudományos elvárásoknak, minőségi követelményeknek.
A fentiekkel kapcsolatos irányelvek az EU, Japán, Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, a Skandináv országok, valamint a WHO hatályos szabályozása alapján születtek.
A most meghirdetett GCP tanfolyam az emberen alkalmazott gyógyszerek bevezetéséhez szükséges összehangolt követelményrendszerrel kapcsolatos ismereteket igyekszik átadni, különös hangsúlyt fektetve a 2009. októberben megjelent 235/2009 Kormányrendeletben megfogalmazott klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos hazai szabályozás, illetve követelményrendszer naprakész ismertetésére és az azóta bekövetkezett jogszabályi változásokra.
A tanfolyamot a PTE Továbbképzési Központ, PTE ÁOK/2023. II. 00089 számon akkreditálta, kreditpont-értéke 16.
A tanfolyam elvégzése és sikeres tesztvizsga után a hallgató oklevelet kap, amelyben a részvételt és a vizsgát Good Clinical Practice (GCP ICH E6/R2/) tanfolyamként igazolják.
A tanfolyam on-line zajlik, az akkreditáló egyetem jóváhagyásával, Zoomon keresztül. A belépéshez szükséges linket a tanfolyamot megelőző napokban minden résztvevőnek és előadónak megküldik.
A tanfolyamon való részvételi szándékot október 10-ig jelezhetik az érdeklődők a csatolt regisztrációs lapon, a jelentkezéseket írásban, emailben jelzik vissza a szervezők. A rendezvény részletes programja is a csatolt dokumentumban látható.
A tanfolyammal kapcsolatban felmerülő további kérdésekre örömmel válaszolnak a szervezők.
Kapcsolat:
Dr. Udvarhelyi Ágnes
Agnus-Med Kft.
1119 Budapest, Bornemissza u. 10. fszt. 3.
Tel: 06 30 399 8011
e-mail: udvarhelyi.agnes@agnusmed.hu
Honlap: www.agnusmed.hu
Forrás és további dokumentumok: https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/16172
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2021.