Egészség és Tudomány - XXIV. Kari Tudományos Diákköri Konferencia a PTE Egészségtudományi Karán

Esemény dátuma

2018-05-04 10:00 - 2018-05-05 16:00

Esemény helyszíne és címe

Megnyitó: Savária Filmszínház (Szombathely, Mártírok tere 1.); szekcióülések: PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ (Szombathely, Jókai u. 14.)

Kapcsolattartó
Dr. Betlehem József dékán
betlehem@etk.pte.hu

A PTE Egészségtudományi Kar hallgatói 24. alkalommal mutathatják be tudományos munkájukat a Tudományos Diákköri Konferencia keretében. A rendezvénynek idén a kar Szombathelyi Képzési Központja ad otthont.


A konferenciára 146 fő hallgató regisztrált absztraktjával, mely kiemelkedően magas érdeklőt jelent a konferencia iránt. Ebből fakadóan 14 szekcióban mutatják be tudományos munkájuk eredményét a szakmai zsűri előtt. A témaválasztások az egészségtudomány, a gyógyítás, a prevenció és a szociális területet ölelik fel.

 

A kar stratégiai feladatnak tekinti a tehetséggondozást, így a TDK szervezethez csatlakozó hallgatók munkájának támogatását. Az ebbe fektetett energia hosszú távú megtérülését jól példázza, hogy a kar korábbi TDK-s hallgatói közül többen – immár PhD minősítéssel – a kar oktatói, akik személyes példájukkal is segítik a jövő reménységeit.

 

A TDK keretei között folytatott tudományos tevékenység kitartó, következetes munkán, folyamatos tanuláson és igazi megmérettetésen alapul. Megtanít érvelni, vitatkozni, mások igazát megismerni, elfogadni, néha még a „felnőtt” tudós nemzedéknek is példát mutatva örülni más sikereinek, elért eredményeinek. A szakmai, tudományos sikerek elérése mellett, vagy inkább mindezek előtt igényességre, a gondolkodás meg nem alkuvó becsületességre, a kutató életforma nagyszerűségére, a felfedezés örömére, az új melletti kiállásra, de együttműködésre, és toleranciára is nevel. A tudományos tevékenység a tudományos pályára és a minőségi szakmai teljesítményre való felkészítés, felkészülés legmagasabb szintje a doktori iskolát megelőző képzési szakaszban, s mint ilyen, a doktori képzés egyik legjobb előiskolája. A kölcsönös együttműködésen alapuló műhelymunka tanárnak, diáknak egyformán nagy lehetőség. Olyan szellemi fellendülést eredményez, amely kedvező hatással van az egyéni életútra, az egyetemi, de továbbtekintve hazánk tudományos életének egészére is. Sok tudós életútja, a magyar tudomány elért sikereire is fényt vet, magyarázatot ad

 

Résztvevők:

Prof. dr. Betlehem József PTE ETK dékán
Dr. Hende Csaba, az Országgyűlés alelnöke, országgyűlési képviselő
Harangozó Bertalan kormánymegbízott
Prof. dr. Majthényi László Vas Megyei Kormányhivatal elnök
Dr. Puskás Tivadar Szombathely Megyei Jogú Város polgármester
Prof. dr. Nagy Lajos c. egyetemi tanár, Markusovszky Egyetemi Oktatókórház igazgató
Karamánné dr. Pakai Annamária adjunktus, képzési igazgató PTE ETK SZKK

 

 

Rovat

Barangold be a PTE-t virtuálisan az interaktív böngészőnkkel!