Jacques Derrida Memorial Lectures konferencia

2019-10-02 09:00 - 2019-10-03 18:00

PTE BTK Kari Tanácsterem (Pécs, Ifjúság útja 6.)

Szeretettel meghívjuk a Jacques Derrida Memorial Lectures konferenciára és Christopher Norris előadására.

Derrida Memorial Lectures konferencia sorozatot több, mint tíz éve szervezi a Pécsi Tudományegyetemen Orbán Jolán egyetemi tanár. Orbán Jolán diák korában négy szemeszteren keresztül Jacques Derrida óráira járt Párizsban a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején.

Jacques Derrida a huszadik század egyik legnagyobb gondolkodója, Heidegger destrukció-fogalmára és Gadamer hermeneutikájára válaszként a dekonstrukció gondolkodási mód bevezetője, mely rendkívüli hatást fejtett ki a filozófia, az irodalomtudomány, a szövegelemzés, a teológia, a művészetelmélet, az építészet, sőt az olyan aktív művészetek területén is, mint a költészet, regényírás, dráma, film, balett, festészet, zene, ruhatervezés. 1993-ban Orbán Jolán kezdeményezésére Pécsi Tudományegyetem tiszteletbeli doktori címét kapta. Derrida 2000-ben újra a Pécsi Tudományegyetemen járt, az egyetem filozófiájáról beszélt, előadása és a számos hozzászóló előadás anyaga magyar nyelven könyv alakban is megjelent.

Christopher Norris az egyik legismertebb angol filozófus, Derrida-értelmező.

További információk »