II. Zalaegerszegi Egészségturizmus Kiállítás és Konferencia

2019-03-29 10:00 - 2019-03-29 13:00

PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ (Zalaegerszeg, Landorhegyi út 33.)

Kapcsolattartó
Dr. Varga Zoltán
zoltan.varga@etk.pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Zalaegerszegi Képzési központja második alkalommal rendezi meg az Egészségturizmus Kiállítás és Konferenciát.

A rendezvény célja, hogy az ország területén az egészségturizmusban dolgozó szakemberek megismertessék egymással szakterületük legújabb eredményeit, trendjeit, és e találkozó keretében eszmecserét folytathassanak egymással.

Mivel az egészségturizmus világszerte gyors fejlődésen megy keresztül, a gazdaság egyik húzó ágazatának tekinthető, ezen terület az országos turisztikai fejlesztésben is prioritást élvez. A konferenciára az egész ország területéről érkeznek szakemberek: egyetemi kutatók és oktatók, gyógy- és wellness szolgáltatók, valamint a gasztronómia területéről az egészséges táplálkozást képviselő előadók.

A konferencia betekintést nyújt az egészségturizmus különböző területén dolgozó szakemberek munkájába, a gyógyfürdők, családbarát szállodák, gyógykezelések lehetőségeibe és az egyre népszerűbbé váló golfturizmus világába.

A rendezvény jelentősége abban rejlik, hogy a korábbi betegségközpontú felfogást egyre inkább felváltja az egészségközpontú szemlélet, azaz a betegségek megelőzése, az egészségtudatosság fontossága és az egészségmegőrzés lehetőségeinek keresése. Ennek megfelelően a szolgáltatók is keresik a folyamatosan növekvő kereslet kielégítésének lehetőségét.

A konferenciát kísérő kiállításon bemutatkoznak utazási irodák, gyógyfürdők, szállodák különböző programjaikkal, kínálatukkal.