Extrém térerősségű terahertzes infrastruktúra fejlesztése - zárórendezvény

2021-11-29 10:00 - 2021-11-29 12:30

Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont (7622 Pécs, Universitas u. 2/A)

A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Fizikai Intézete 2016-ban eredményesen pályázott a Szentágothai Kutatóközpontban (SZKK) lévő Nagyintenzitású Terahertzes Laboratórium műszerparkjának kibővítésére. A kutatócsoport az SZKK létrehozása óta eredményes, meghatározó szerepet játszó műhelye a nagy intenzitású terahertzes kutatásoknak. Az elmúlt egy évtizedben, jelentős részben a pécsi kutatások eredményeképpen a kutatócsoport által használt eszközpark elavulttá vált. Az európai uniós támogatás lehetőséget adott arra, hogy az eszközparkot megújítsák, amely által a műhely a következő évtizedben is versenyképes kutatócsoportként működhet.