Esőkert, terepasztal, közlekedésfejlesztés – a klímaváltozás hatásainak mérséklését célzó közösségi projektek a PTE-n

2024-01-23 17:00

Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont, konferenciaterem (Pécs, Universitas u. 2/A)

Kapcsolattartó
Borkovits Balázs
borkovits.balazs@pte.hu

A PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont Zöld Könyvtár munkacsoportja tisztelettel meghívja Önt az Esőkert, terepasztal, közlekedésfejlesztés – a klímaváltozás hatásainak mérséklését célzó közösségi projektek a Pécsi Tudományegyetemen című előadásra. A villámárvizek, aszályok, energiaválság napjaink egyre fokozódó problémái, amelyeket elsősorban elkényelmesedett életmódunk eredményez. Mit tehetünk városi polgárként azért, hogy Pécset hosszútávon élhető várossá tegyük? Az előadás néhány olyan kezdeményezést mutat be, amelyekkel a Pécsi Tudományegyetem a munkatársak, hallgatók és a város lakosságának bevonásával törekedett megtenni néhány lépést a fenntarthatóság irányába.