Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram 2021/2022-es tanévre vonatkozó pályázati felhívása

2021.

szeptember

Tisztelt Hallgató!

Tájékoztatom, hogy megjelent a Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram (NVKDP) 2021/2022-es tanévre vonatkozó pályázati felhívása.

Az NVKDP célja, hogy a nemzetstratégiai ágazatra fókuszálva célzottan támogassa a tudományos életutakat és a hazai kutatói utánpótlást, azokat a fiatalokat, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk nemzetvédelmi területen való hasznosításában. Ezen megfogalmazott cél elérése érdekében az NVKDP-ben részt vevő doktori hallgatók vállalati együttműködésben, a felsőoktatási doktori iskolák intézményes keretei között dolgozzák fel témájukat.

Jelen pályázatra kizárólag olyan doktori témával lehet pályázni, amely legalább az alábbi kutatási területek egyikéhez kapcsolódik:

• kibervédelem, információbiztonság, „big-data” kezelés, értékelés, elemzés, mesterséges intelligencia;
  • környezetérzékelés, szenzortechnológia és jelfeldolgozás, vezérléstechnika, robotika; autonóm légi, földi és vízi rendszerek, pilóta nélküli eszközök, valamint azok hálózati technológiái (swarming);
  • távérzékelés, lézertechnológia, radartechnika és adatfeldolgozás; ABV felderítés és mentesítés; CBRN EOD team fejlesztések;3D vizualizációs és virtualizációs technológiák, alternatív valóságok (AR/VR), manipulációs és szimulációs technikák; vezeték nélküli digitális rendszerek, szoftverrádiók és rádiótechnika, digitális optikai rendszerek;
  • additív gyártástechnológiák, anyagtechnológia; mikro- és nanotechnológia, ipari biotechnológia, fotonika; kvantumtechnológia;
  • energiabiztonság, megújuló energia felhasználása, intelligens energiatárolás és energia szabályozás; hidrogén alapú energiatárolás és alternatív meghajtások;
  • űrtechnológiák és rendszerek;
  • kognitív képességfejlesztés, egyéni kommunikáció fejlesztés, speciális körülmények között feladatot ellátó személy fizikai, fiziológiai állapotát javító fejlesztések és kutatások;
  • katasztrófavédelemi eljárások, technológiák fejlesztését célzó kutatások;
  • nemzetbiztonsági szempontból kritikus infrastruktúrák védelmét célzó kutatások

A részletes pályázati felhívás, valamint a letölthető pályázati dokumentumok az NKHI Hivatal honlapján érhetők el: https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/kooperativ-doktori-program-nemzetvedelmi-alprogram-nvkdp-2021/palyazati-kiiras

Az NVKDP-re való jelentkezés 2021. szeptember 14-én kezdődött, és 2021. október 14-én zárul. A pályázatokat a https://kfivelemeny.nkfih.gov.hu  felületen történt regisztrációt követően lehet benyújtani.

A pályázat benyújtásához szükséges intézményi befogadó nyilatkozat (A fogadó felsőoktatási intézmény szándéknyilatkozata doktori hallgató nemzetvédelmi kooperatív doktori ösztöndíjas hallgatóként történő befogadásáról) rektori aláírásához kérem a kitöltött nyilatkozatot a PTE Doktori Irodához eljuttatni (PTE Rektori Hivatal, 7622 Pécs, Vasvári Pál utca 4. 2. emelet 223-as ajtó) – ahonnan az intézményvezető aláírását követően visszaküldjük azt a hallgatónak. A befogadó nyilatkozat aláírása kizárólag a PTE Doktori Iroda közreműködésével lehetséges.

Felhívom figyelmét, hogy azon hallgatók, akik nemzetvédelmi témában pályázatot nyújtottak be a Kooperatív Doktori Program 2021. évi kiírására, pályázatukat az NVKDP-re is beadhatják. A pályázás során ugyanakkor nyilatkozniuk kell arról, hogy az NVKDP ösztöndíj elnyerése esetén a KDP-re benyújtott pályázatukat visszavonják.

Kérem pályázati szándék esetén körültekintően tanulmányozza a pályázati kiírást, amennyiben kérdése lenne, vagy valamely részlet pontosításra szorul forduljon bizalommal a PTE Doktori Irodához a doktori@pte.hu e-mailcímen, vagy közvetlenül a pályázatban említett doktori iskolához.

Üdvözlettel:

Hoffmann Nikolett