Javaslatok ENSZ Kábítószer-ellenőrzési és Bűnmegelőzési Hivatala által kifejlesztett tananyagokról

2021.

március

A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Európa Központja és a Nemzetközi Igazgatóság szervezésében 2020 novemberében került megrendezésre a The Culture of Lawfulness: International Training Workshop on Utilizing the E4J Training Modules in Central European Higher Education elnevezésű online workshop.

Az esemény célja az volt, hogy közép-európai egyetemek képviselői megvitassák az ENSZ Kábítószer-ellenőrzési és Bűnmegelőzési Hivatala által az Education for Justice program keretében kidolgozott felsőoktatási tananyagok hasznosíthatóságát. A résztvevő egyetemek képviselői a kerekasztal tanulságai alapján a közelmúltban javaslatokat fogalmaztak meg a tananyagok felhasználásának lehetőségeiről, amit eljuttattak az ENSZ számára. A javaslat itt érhető el.