international

Adományozási felhívás a zétényi kultúrház újjáépítése érdekében

Nagy veszteség érte a felvidéki kulturális életet: leégett a Tőketerebesi járásban található Zétény községi hivatala, illetve a szomszédságában álló kultúrház 2020 május 6-án. A tűz, amely elpusztította Zétény község kulturális intézményét,...

A pécsi borvidék első futása!

Pécs–Orfű–Abaliget félmaraton

Erősödő járműipari kutatások: együttműködik a Pécsi Tudományegyetem és az Autóipari Próbapálya Zala Kft.

Közös kutatás-fejlesztési programok állnak annak az együttműködésnek a fókuszában, melyet augusztus 7-én kötött a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és az Autóipari Próbapálya Zala Kft (ZalaZone) Zalaegersze

Forradalmi műtét a PTE-n

Forradalmi műtétet végeztek egy arckoponya daganatos férfin a Pécsi Tudományegyetemen.

Az egészséges irodai környezet az építészeti tervezéssel kezdődik

A PTE MIK Építész Szakmai Intézete érdekes kutatásba kezdett.

Nevet vált a BTK

Az új név: Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Csúcskategóriás CT-készülékkel bővült a PTE Klinikai Központ eszközparkja

Ünnepélyes keretek között adták át az ultramodern képalkotó diagnosztikai berendezést.

Missziós tevékenységet végez a Szívbeteg Gyermekekért Alapítvány

Közel ezerháromszáz koraszülött gyermek fejlesztését segítették és követték nyomon Baranya, Somogy és Tolna megyékben.

Pótfelvételi: augusztus 9-ig!

Legkésőbb augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre.

„A legnehezebb? Közölni a beteggel, ha gyógyíthatatlan…”

Mezősi Emese professzor a közelmúltban vehette át az elismerő Pro Patiente díjat.