STOP Mellrák!- a mellrák elleni küzdelem hónapja alkalmából szervezett rendezvény

2018-10-27 09:00 - 2018-10-27 13:30

PTE Általános Orvostudományi Kar, Dr. Romhányi György Aula (7624 Pécs, Szigeti út 12.)

Kapcsolattartó
Dr. Duga Zsófia
zsofia.duga@aok.pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara és a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete 2018. október 27-én szombaton a mellrák elleni küzdelem hónapja alkalmából tájékoztató napot szervez. A tájékoztató nap célja a mellrákszűrés, az önvizsgálat, valamint a korai diganózis szerepének fontosságára történő figyelemfelhívás. A tájékoztató napon az előadók, beszélgetőpartnerek között köszönthetjük a Kar kiemelkedő szakorvosai mellett a Mellrákinfo Egyesület elnökét - aki a betegséggel való megküzdés során átélt személyes tapasztalatait osztja meg a látogatókkal -, valamint Rákellenes Liga elnökét. A rendezvény zárásaként a résztvevők figyelemfelhívó céllal (rózsaszín séta) Széchenyi térre sétálnak. A rendezvényen való részvétel ingyenes! A szervezők nevében szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Részletes program:

• 09:00   Az emlőrák kezelése, gyógyítása - Félelmek, remények, elvárások és lehetőségek - Prof. Dr. Mangel László, Pécsi Tudományegyetem KK, Onkoterápiás Intézet, intézetigazgató)
  • 10:00   A mellrák és a prevenció, mit tehetünk a megelőzés érdekében? - Pap Ramóna, Pécsi Tudományegyetem GYTK, Gyógyszerészi Biológiai Tanszék, tanársegéd
  • 11:00   Mellrák után is van élet - Halom Borbála, Mellrákinfo Egyesület, elnök
  • 12:00   Őszintén az emlőrákról - Dr. Szalai Gábor. Mammográfiai Munkacsoport vezetője
  • 13:00   (A)mit tehetünk, (a)mit tehetek a rák ellen - Rozványi Balázs, Magyar Rákellenes Liga, elnök
  • 13:30   Léggömbös figyelemfelhívó séta az Egyetemtől a Széchenyi térig