PTE a Tour de Hongrie-n!

2023-05-12 11:00 - 2023-05-12 17:00

Pécs, Széchenyi tér

2004 után újra Pécsre érkezik a Tour de Hongrie! Gyere és szurkolj velünk!

Ilyen volt velünk a Tour de Hongrie-n! :)

2023. május 12-én Pécsen rendezik meg a Tour de Hongrie egyik szakaszát. Az eseményen a Pécsi Tudományegyetem is jelen lesz.

A péntekre jelzett kedvezőtlen időjárásra való tekintettel módosítjuk a PTE-s szurkolói zónát. Csak a Széchenyi téren találkozhatsz velünk a PTE-sátornál, ahol ajándékokkal, csillámtetkóval, szurkolói pólóval várunk 11 és 17 óra között.

Aktuális részletek a szurkolói FB-eseménynél

A rendezvény honlapjánTdH

1927-ben járt először Pécsett a Tour de Hongrie, a magyar kerékpáros körverseny, akkor rajt-, és célváros is voltunk. Utoljára 2004-ben voltunk állomáshely, de a 2023. évi Tour de Hongrie - ami idéntől már ProSeries verseny, azaz a világ második legrangosabb versenyei közé sorolták be - más szintre viszi a programot. Előzetesen 22 csapat nevezett köztük több WorldTeam együttes, és a magyar válogatott is.

Tour de Hongrie zárófilm

Hivatalosan is kerékpárosbarát munkahely a PTE!

A közlekedésért felelős tárca 2006-ban indította útjára a Kerékpárosbarát Település és Kerékpárosbarát Munkahely pályázatát, amelyet 2022-ben 14. alkalommal hirdetett meg települési önkormányzatok, kis- közép és multinacionális vállalatok, valamint közintézmények számára. A pályázattal elnyerhető címmel az ÉKM a kerékpározás elterjedését szolgáló, feltételeit javító önkormányzati és munkáltatói intézkedéseket ismeri el, a rendszerszerű fejlesztések jutalmazása mellett a pozitív példák, előremutató megoldások felkutatására, tapasztalataik feldolgozására és megosztására törekszik.

A közintézmények kategória „Kerékpárosbarát Munkahely 2022” címnyertes intézménye a Pécsi Tudományegyetem lett.