A pazarlás nem divat! Furoshiki workshop – az ajándék "új ruhája

2022-12-08 10:00

Rovitex Homedeco Kft. – Tárgyaló (Pécs, Reménypuszta 8.)

Kapcsolattartó
Kulcsár Tünde
kulcsar.tunde@pte.hu

A Zöld Kerekasztal két tagja, a PTE Zöld Egyetem Program és a Rovitex Homedeco Kft. közös szervezésében megrendezésre kerül Furoshiki workshop – azaz, az ajándék új ruhája! rendezvény, a PTE Zöld Egyetem Program céges, civil és intézményi partnerei körében. Összpontosítva a hulladékmegelőzésre a karácsonyi csomagolópapír használat elkerülése által és fókuszálva a „Körforgásos & Fenntartható textíliák” témára, a meghívott partnereknek a workshopon lehetőségük lesz a karácsonyi ünnepekre fenntartható módon felkészülni, elsajátítva néhány zero waste csomagolási ötletet. A FUROSHIKI 2000 éves japán hagyományos technika, ami ideális ajándékok, tárgyak csomagolásához, így mindenkit buzdítunk a karácsonyi ajándékok Furoshiki módszerrel, textilben történő „felruházására”.