Megalakul az Élelmiszer-Biotechnológiai Kutatócsoport – sajtótájékoztató

2020-02-26 11:00 - 2020-02-26 13:00

PTE Szentágothai János Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.)

Kapcsolattartó
Dr. Kocsubej Vladimir
kocsubej.vladimir@pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont (PTE SzKK) Innovációs és Ipari Tanácsadó Testülete (IITT) becsatornázza a SzKK-ba az aktuális gazdasági ipari trendeket, közvetít a piac, a helyi gazdaság és a K+F bázisaként is működő SzKK között.

Működésével előmozdítja a vállalatokkal történő együttműködést, segíti a SzKK-t, hogy rugalmasan reagáljon a kutatási trendekre, a tudásalapú gazdaság igényeire. A testület tagjai kapcsolatrendszerük által tanácsokkal, ötletekkel, piaci ismeretekkel segítik a kutatóközpont, és rajta keresztül az egyetem működését. A régiós gazdasági élet élénkítése mellett cél a kutatások és a piaci szereplők közötti együttműködések erősítése, a piaci igényekre választ adó fejlesztések növelése, a kutatás-fejlesztési piaci igények és a kutatási kapacitások egymásra találása. Az IITT és a PBKIK közreműködésével újabb projektek indulnak a SzKK-ban.

- Megalakul az Élelmiszer-Biotechnológiai Kutatócsoport

- A PTE SzKK és az iBioScience Kft. közötti, a Bioinformatikai Kutatócsoport és a Genomika és Bioinformatika Core Facilitás támogatása tárgyában együttműködési megállapodás jön létre

Az induló projektekről sajtótájékoztatót tart: Sebők Katalin elnökhelyettes, Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Prof. Dr. Helyes Zsuzsanna elnök, PTE SzKK Rabb Szabolcs elnök, PTE SzKK IITT valamint a Soft Flow Kft., az iBioScience Kft. és a PTE Inno-Capital Kutatáshasznosító és Fejlesztő Kft.vállalkozások képviselői.