Jun Kaneko szobor ünnepélyes átadása az 53. Egyetemi Orvos-és Fogorvosnapok keretében

2022-10-22 11:30

PTE ÁOK új elméleti tömb aulája (Pécs, Szigeti út 12.)

Kapcsolattartó
Dr. Duga Zsófia
zsofia.duga@aok.pte.hu

A PTE Szenátusa 2017 elején döntött arról, hogy díszdoktori címet adományoz Jun Kaneko keramikus művésznek. Jun Kaneko az Egyesült Államokban (Omaha, Nebraska) élő, japán származású keramikusművész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának díszdoktora. Díszdoktori avatására 2018-ban rendhagyó módon nem Pécsett, hanem a művész amerikai otthonában került sor, tekintettel arra, hogy a művész egészségügyi állapota sajnos nem engedte meg az utazást.

Jun Kaneko - díszdoktorrá avatásának alkalmával - felajánlott egy 2 darabból álló szoborcsoportot a Pécsi Tudományegyetemnek. Kaneko az egyik legnagyobb ma élő keramikusművész, így óriási megtiszteltetés a felajánlása Magyarország első egyeteme számára.