„Formáljuk a jövőt, átalakítjuk a világot” plakátkiállítás

2019-03-29 10:30 - 2019-04-11 16:00

Pécs, Széchenyi tér Szentháromság szobor körüli területe

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara, valamint a Baranya Megyei Mérnök Kamara „Formáljuk a jövőt, átalakítjuk a világot” címmel kültéri közel 120 poszterből álló plakátkiállítást szervez Pécsett a Széchenyi téren, március 29-április 11 között.

A szabadtéri kiállításon egy több ezer éves szakma, a 200 éves nemzetközi szervezeti együttműködés apropóján, bemutatja a hazai legfrissebb építőmérnöki teljesítményeket.

Gyakorló mérnökök és az egyetem oktatói tárlatvezetést adnak, iskolás csoportokat bejelentkezés alapján játékos gondolkodásra hívnak, melyen akár kipróbálhatók és összemérhetők az építész és építőmérnök készségek is.

A PTE Műszaki és Informatikai Kara az országos építőmérnöki munkákat bemutató posztereket kiegészítette a Baranya megyei építőmérnökök legjelentősebb alkotásait, valamint a Műszaki Kar építőmérnöki kutatásait és képzésének eredményeit bemutató poszterekkel.

A megnyitó ünnepség időpontja: 2019. március 29. 10.30 óra.

Megnyitó beszédet mond: Szántó László, a Magyar Mérnöki Kamara Tartószerkezeti Tagozatának elnöke és Prof. Dr. Medvegy Gabriella, a PTE Műszaki és Informatikai Kar dékánja.