Az Állam- és Jogtudományi Kar ünnepélyes tanévnyitóval egybekötött Partnertalálkozója

2019-09-02 11:00 - 2019-09-02 14:00

PTE ÁJK (Pécs, 48-as tér 1.)

Kapcsolattartó
Faragó Ágnes
farago.agnes@pte.hu

A Kar célja, hogy a jogászképzésben érdekelt üzleti- és államigazgatási szervezetek vezetőinek olyan platformot teremtsen, ahol az oktatási intézmény és a majdani munkáltatók, illetve a képzést támogatók találkozhassanak egymással. A szeptember 2-ai rendezvény fő témája a pécsi Jogi Kar jövőbe mutató célkitűzései, valamint a jogászképzés jövője lesz. A rendezvényt a PTE Brass Band különleges élménykoncertje színesíti.

Az ünnepi tanévnyitó keretében ünnepélyes esküt tesznek a Kar elsőéves hallgatói, majd Dr. Szálasy Zsolt, a SPAR Magyarország Kft. franchise hálózatbővítési vezetője, a Kar volt hallgatója rövid előadásával nyújt segítséget a gólyáknak az egyetemi évek és a karrier lehetőségek tekintetében. Ezt követően a Kar elismeréseképpen „Pro Facultate Iuridico-Politica Universitatis Quinqueecclesiensis" érdemérem arany fokozatát adományozza Dr. Trócsányi László egyetemi tanárnak, Igazságügyi Miniszternek, (A kitüntetést Trócsányi professzor úr helyett Dr. Bogdán Tibor úr kormánybiztos veszi át.) valamint „Pro Facultate Iuridico-Politica Universitatis Quinqueecclesiensis" érdemérem arany fokozatát adományozza Müllerné Dr. Juhos Bernadettnek, az Alkotmányjogi Tanszék óraadó oktatójának, a Baranya Megyei Kormányhivatal főigazgatójának.

A Kar meghívását elfogadta:

BOGDÁN Tibor, Dr. kormánybiztos,  Igazságügyi Minisztérium
FÁBIÁN Adrián, Dr. dékán, PTE ÁJK
FAZEKAS Róbert alelnök, Baranya Megyei Önkormányzat
FŰRÉSZ Bence jogi gyakornok, HAUNI Hungaria Gépgyártó Kft.
HAJDU István, Dr. elnök, Pécsi Járásbíróság
HORVÁTH Sándor elnök, Reinhold & Carmen Würth Alapítvány
JENEI Zoltán kancellár, PTE
KÁTÉ Krisztina adatvédelmi tisztviselő, Menedzser Praxis Szakkiadó és Gazdasági Tanácsadó Kft.
KOVÁCS Erika, Dr. elnök, Pénzügyi Békéltető Testület
KOVÁCS Ildikó, Dr. polgári kollégium vezető, Pécsi Ítélőtábla
LENGYEL Bernadett, Dr. Department Leader, Insurance, Legal & Regulatory Affairs, HAUNI Hungaria Gépgyártó Kft.
LOVÁSZ István, Dr. jegyző, Pécs Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal
LUKÁCS Tamás Dr. alelnök, Magyar Bírósági Végrehajtói Kar
MÜLLERNÉ dr. JUHOS Bernadett főigazgató, Baranya Megyei Kormányhivatal
NEMESSÁNYI Zoltán Dr. nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős helyettes államtitkár, Igazságügyi Minisztérium
PARTOS János Dr. megyei jegyző, Baranya Megyei Önkormányzat
PÉLEY Bernadett Dr. oktatási rektorhelyettes, PTE
RITTER Marianna, Dr. vezérigazgató, iLex Systems Szolgáltató Zrt.
SCHADL György, Dr. elnök, MBVK
SIPOS Balázs Dr. elnök, Pécsi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság
SZÁLASY Zsolt, Dr. franchise hálózatbővítési vezető, SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.
TAKÁCS Tibor, Dr. VIP ügyfélkapcsolati menedzser, Wolters Kluwer Kft.
TÓÁSÓ Bálint, Dr. MSc LL.M irodavezető ügyvéd, KPMG Legal Tósásó Law Firm
VARGA-KORITÁR György, Dr. főügyész, Baranya Megyei Főügyészség
VÍZKELETY Mariann, Dr. államtitkár, Igazságügyi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság
YURT Enver, vezérigazgató