A Külügyi Igazgatóság megkezdte a Pécsi Tudományegyetem Nemzetköziesítési Programjában kitűzött Nyári Trimeszter megvalósítását. Ennek érdekében Pécs Summer School néven új angol nyelvű programcsomag került kidolgozásra, melynek részét képezik a PTE egyes Karain már korábban is megrendezett nyári egyetemek továbbá a Külügyi Igazgatóság által újonnan bevezetésre kerülő nyári programok.

Az International Spring rendezvénysorozat március végén is sok izgalmas programmal várja az érdeklődőket!

A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Küldöttgyűlése Takács Gyulát választotta újra a 2017. március 22-i ülésén.

Egyetemünk egyik legszebb hagyománya, hogy május végén visszavárjuk egykori hallgatóinkat, egyben csoport- és évfolyam-találkozók szervezésére is lehetőséget nyújtunk. Az ünnepség keretében a PTE-n vagy jogelőd intézményeiben 50, 60, 65, 70 éve végzett hallgatók vehetnek át díszoklevelet. Az egyetem így tiszteleg a pécsi diplomások jó híre, magas szakmai és művészi felkészültsége előtt.

Az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, a Pécsi Tudományegyetem vezetésével valósul meg az a projekt, melynek célja egy hiánypótló, versenyképes tudáscentrum kialakítása a sport és az ehhez köthető egészséges életmód programokkal kapcsolatos ellátási és rehabilitációs prioritások tekintetében.

A Pécsi Tudományegyetem doktori oklevélátadó ünnepséget rendezett 2017. március 16-án a Liszt Ferenc Koncertteremben, ahol harminc Ph.D doktor vehette át a diplomáját.

A Pécsi Tudományegyetem 2017. március 16-án tartotta Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülését, amelyen Doctor Honoris Causa, Doctor et Professor Honoris Causa, Decan Emeritus és Professor Emerita címek, Pedagógus Szolgálati Emlékérem, címzetes egyetemi tanári, címzetes egyetemi docensi címek és habilitált doktori oklevelek átadására került sor.

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából számos kitüntetést vehettek át oktatóink. A köztársasági elnök március 15-én átadta a Kossuth- és a Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend nagy- és középkeresztjét. Az elismeréseket az államfő nyújtotta át Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke társaságában.

2017 januárjában a Pécsi Tudományegyetemen a kutatási kapacitások bővítésére, kutatási szolgáltatások átfogó fejlesztésére irányuló pályázat indult. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 3,379 milliárd forint európai uniós támogatással. A megvalósítás kezdete 2017. január 01., tervezett befejezésének várható időpontja 2021. június 30.

Idén már negyedik alkalommal rendezi meg a Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság a magyarországi Érszűkület Napot az európai „PAD and Vascular European Days” kezdeményezés részeként. Ebben az évben a Magyar Diabetes Társaság is csatlakozik az eseményhez. A két Társaság együttműködésének fő oka, hogy az alsó végtagi verőérszűkület és a cukorbetegség együttese rendkívüli mértékben fokozza az alsó végtagi fekélyképződés, valamint az esetleges végtagvesztés, az amputáció veszélyét.