Az ünnepi közgyűlésen Baranya kitüntető díjait is átadták olyan személyeknek, szervezeteknek, akik kiemelkedő tevékenységükkel nagyban hozzájárultak a megye közösségének építéséhez.

A Természettudományi Kar Kari Tanácsa egyhangúlag Dr. Horváth Attilát választotta meg a kar következő dékánjának. Dr. Horváth Attila nem ismeretlen a kar munkatársai és hallgatói számára, hiszen a PTE TTK korábbi általános és tudományos dékánhelyettese, az MTA doktora, a Kémiai Intézet egyetemi docense.

A Pécsi Tudományegyetem és a Pannon Filharmonikusok együttműködési keretmegállapodást kötött egymással a 2018/2019-es tanévre, melynek részleteiről sajtótájékoztatón számolt be a két intézmény vezetősége a Zene Világnapján, október 1-jén. Elhangzott, hogy Magyarország első egyeteme és az ország vezető szimfonikus zenekara közötti kölcsönös partnerség Pécs és a PTE polgárai számára egyedi kulturális élményt biztosít a 2018/2019-es tanévre.