Angol nyelvű szentmisére várják az érdeklődőket szombatonként a tanév ideje alatt a Pius Templomban.

2018. január 27-én az Országos Diákolimpián Debrecenben a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium lány és fiú kosárlabda csapata is döntőt játszott. Az izgalmas meccsek eredményeképpen a fiúcsapat országos bajnok lett, a lányok ezüstérmet szereztek.

A Pécsi Tudományegyetem is csatlakozott a nemzetközi egyetemek sorához, hiszen több mint 4000 külföldi hallgatója már a hallgatói létszám 20%-át teszi ki. A PTE számos teljes és rövid képzési programot kínál angol és egyéb idegen nyelveken, de nyári egyetem kínálatunk is vonzó lehet a nemzetközi színtéren.

Felvételivel kapcsolatos kérdés esetén  a PTE 10 karán és a központban dolgozó kollégáink állnak szíves rendelkezésre! Forduljanak hozzánk bizalommal!

Pénteken délelőtt Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora, Hoppál Péter államtitkár, Pécs országgyűlési képviselője és Sebestyén Andor, a PTE Klinikai Központ elnöke ünnepélyes keretek között adta át a pécsi egyetem Klinikai Központi Gyógyszertárának közvetlen lakossági gyógyszerellátást biztosító UNIV gyógyszertárát. Az ambulanciákon kezelt és klinikákról távozó, hazatérő betegeket, valamint a lakosságot ellátó gyógyszertár a Janus Pannonius Klinikai Tömb Honvéd utcai bejáratánál várja a mai naptól a betegeket és fogyasztókat.

A PTE idén az ÁRKÁD Pécs Bevásárlóközpontban is megmutatta magát. Nagy érdeklődés jellemezte a PTE Roadshow programjait, a táncos, színpadi produkciók vonzották a legnagyobb közönséget, de a színes és látványos standoknál mindig sok volt az érdeklődő.

A pécsi egyetemista életforma lényegét dióhéjban összefoglalni szinte lehetetlen. Sok másik egyetemi campussal ellentétben a PTE jóval nagyobb, éppen ezért sokszínűbb. Ez a sokszínűség fémjelzi a hallgatók egyetemi és a város kulturális életét is. Pécsi egyetemistának lenni életérzés, melyet mindenkinek a saját bőrén kell megtapasztalnia.

A Pécsi Tudományegyetem számos olyan programmal készül a felvételi előtt állók számára, ami megkönnyíti a választást és a jelentkezést.

Tájékoztatás teljes körű látogatási tilalom elrendeléséről a Klinikai Központ valamennyi fekvőbeteg ellátó osztályán 2018. február 7. napjától.

A Táncoló Egyetem a tavaszi félévben is várja a sportolni és táncolni vágyókat.