A Német Bundestag nemzetközi parlamenti ösztöndíja

Érdekli Önt a parlamenti demokrácia? Ha Ön Közép-, Kelet- és Délkelet-Európából, Franciaországból, Izraelből, Észak-Amerikából, Dél-Amerikából, Közép-Ázsiából, az arab világból, Délkelet-Ázsiából, Új-Zélandról, Namíbiából vagy Dél-Afrikából származik, a Német Bundestag Nemzetközi Parlamenti Ösztöndíja (IPS) lehetőséget kínál Önnek arra, hogy öt hónapon keresztül részletesen megismerje a német parlament munkáját, és - többek között - három hónapos szakmai gyakorlatot töltsön el egy parlamenti képviselő irodájában.

A Német Bundestag a Freie Universitättel, a Berlini Humboldt Egyetemmel és a Berlini Műszaki Egyetemmel együttműködve évente mintegy 120 ösztöndíjat ítél oda 50 ország 120, felsőfokú végzettséggel rebdelkező fiataljának. A program minden évben március 1-jétől július 31-ig tart.

Részletek magyarul és németül.

Parlamentarische Demokratie interessiert Sie? Wenn Sie aus Mittel-, Ost- und Südosteuropa, Frankreich, Israel, Nordamerika, Südamerika, Zentralasien, dem arabischen Raum, Südostasien, Neuseeland, Namibia oder Südafrika kommen, dann können Sie mit dem Internationalen Parlaments-Stipendium (IPS) des Deutschen Bundestages fünf Monate parlamentarische Arbeit im Detail kennenlernen und u.a. ein dreimonatiges Praktikum in einem Abgeordnetenbüro erleben.

Der Deutsche Bundestag vergibt dazu in Kooperation mit der Freien Universität, der Humboldt-Universität zu Berlin sowie der Technischen Universität Berlin jährlich bis zu 120 Stipendien für junge Hoschulabsolventen/-innen aus 50 Nationen. Programmzeitraum ist in jedem Jahr 1. März bis 31. Juli.

Weitere Informationen