Videós receptajánló - 50 étel a nagyvilágból

2019.

június

50 Delicacies on Earth / 50 étel a nagyvilágból

2019-ben jelent meg a PTE nemzetközi, kétnyelvű szakácskönyve 50 étel a nagyvilágból / 50 delicacies on Earth címmel, melyben nemzetközi hallgatóink kedvenc receptjeit gyűjtötték össze.

A könyvben található receptek közül tekinthettek meg pár nagyszerű fogást az alábbi videókban. Érdemes kipróbálni őket!

A mexikói tinga de Pollo receptjét Mexikó budapesti nagykövete David Najera Baruc González pécsi nemzetközi tanulmányok szakos hallgatóval és Mautner Zsófival közösen készítette el.

A következő különlegesség a nigériai tengeri halragu yam gyökérrel, a yam porridge receptje, melyet Nigéria budapesti nagykövethelyettese Misitura Abdulraheem Samuel Akinola pécsi ápoló szakos hallgatóval és Mautner Zsófival közösen készített el.

Nem kell messzire mennünk a klasszikus bécsi tányérhúsért, a tafelspitzért sem, melyet Ausztria budapesti nagykövete Elisabeth Ellison-Kramer Sissy Messner pécsi orvostanhallgatóval és szintén Mautner Zsófival közösen készített el.

Az azerbajdzsáni dióval töltött hal, a baliq levengi receptjének elkészítését is megnézhetitek, melyet Azerbajdzsán budapesti nagykövete Dr. Vilayat M. Guliyev Javid Akhmedov pécsi nemzetközi tanulmányok szakos hallgatóval és Mautner Zsófival közösen főzött meg.

A könyv jelenleg bevezető áron kapható, már a Líra Könyvesboltokban is.