2019.

szeptember

Üdvözlünk a Pécsi Tudományegyetem hallgatói között!

Nagy örömmel köszöntjük az első éves hallgatóinkat! PTE-snek, pécsinek lenni egy igazi életérzés. Kívánjuk, hogy minden tervetek, álmotok váljon valóra, és az egyetem a várossal karöltve váljon igazi második otthonotokká!

Sok mindent megismerhettetek már a felvételi és a gólyatáborok alatt, most pedig kapcsolódjatok be az egyetemi élet vérkeringésébe, használjátok ki azokat az egyedi szolgáltatásokat, amik megilletnek titeket az PTE polgáraiként!

Rengeteg örömöt és sikert kívánunk a PTE-n töltött évekhez, egyben szeretnénk pár linket a figyelmetekbe ajánlani, melyek megkönnyíthetik a tanévkezdést:

Üdvözlünk a Pécsi Tudományegyetem hallgatói között!

Kollégiummal kapcsolatos kérdésed van? Érdekel az egyetemi élet? Keresd az Egyetemi Hallgatói Önkormányzatot (EHÖK)! »

Útmutatásra van szükséged tanulmányi ügyekben? Fordulj bizalommal a Tanulmányi Osztály kollégáihoz! »

Egyetemistaként fontos, hogy a hallgatói pénzügyekkel is mindig tisztában legyetek, a Központi Tanulmányi Irodaebben is segít nektek.

Fogyatékosként vagy tanulási zavarosként (disz-esként) szükséged van segítségre? Keresd fel a Támogató Szolgálatot!

Pályaválasztás és karrier? Akkor PTE Karrier Iroda! » Keressétek a kari Karrierpontokat és a kari mentorokat, mindenben a segítségetekre lesznek! A gólyatanácsadás egy nektek szóló egyedi program, éljetek a lehetőséggel, vegyétek igénybe a nektek szóló tanácsadásokat, ahogy a PTE Karrierklub is már most vár titeket a Facebookon.

A féléve tervezéséhez összegyűjtöttük a karonként eltérő beosztását a tanévnek, így már lehet tervezni a vizsgaidőszakot is, bármely messzinek is tűnik még.

Nemcsak élnéd az egyetemi életet, hanem olvasnád vagy akár írnál róla? univpecs.com, a PTE online magazinja »

Nem kel fel a nap a közösségi média nélkül? Keress minket online is!

Díjazzuk a kiválóságot! Érdemes tájékozódnod a különböző neked járó lehetőségekről: Ösztöndíjak a PTE-n! »

Táncolnál? Sportolnál?  Zenélnél? Akkor itt a helyed! Itt megtalálod a lehetőségeket.

A könyvtár kihagyhatatlan, találkozzunk a Tudásközpontban! » Az első éveseket külön vezetett túrákkal várják.

Előadás-sorozatok a PTE-n - mindenki számára közérthetően és ingyenesen!

Fejlesztenéd nyelvtudásod? Az Idegen Nyelvi Központban megtalálod a hozzád leginkább passzoló nyelvtanulási módot! »

Még nincs PTE-s pulcsid? Itt az idő beszerezni »

Sok sikert a PTE-n!