Tájékoztatás megtévesztő e-mailek kiküldéséről

2024.

június

2024. május 29-én a Pécsi Tudományegyetem egy munkatársa nevében, megtévesztő, rosszindulatú e-mailek kerültek kézbesítésre számos egyetemi partner levelezési címére (PTE címzettek számára a kézbesítést az egyetem spam filtere blokkolta).

A hivatkozott levelek [Tárgy: Ajánlatkérés (Pécsi Tudományegyetem) 29/05/2024], ugyan tartalmaznak egyetemi arculati elemeket, feladójaként az egyetem munkatársát tüntették fel, de nem a PTE levelező rendszeréből kerültek kiküldésre, az egyetem levelező rendszerétől függetlenek. A levelek egy csatolmányt is tartalmaznak melynek letöltése, megnyitása további veszélyeket hordoznak magukban.

Munkatársaink a visszaéléssel kapcsolatban a szükséges intézkedéseket megtették, az esetet jelentettük a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének.

Tisztelettel:

PTE Informatikai Igazgatóság