Elhunyt az egykori országos tiszti főorvos, a PTE alumnája, Paller Judit

2022.

április

73 éves korában meghalt Paller Judit, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) jogelődjének, az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatalának volt vezetője, egykori országos tiszti főorvos.

Elhunyt az egykori országos tiszti főorvos, a PTE alumnája, Paller Judit

Az NNK csütörtökön tudatta az MTI-vel, hogy Paller Juditot egész életpályája a Köjálhoz, majd a jogutód ÁNTSZ-hez kötötte. 2010-től 2015-ig Magyarország országos tiszti főorvosa, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal vezetője volt.

Paller Judit a Pécsi Orvostudományi Egyetemen diplomázott, majd letette a közegészségtan-járványtani és megelőző orvostani, valamint a népegészségtan szakvizsgát. 1991-től az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Győr-Moson-Sopron Megyei Intézeténél dolgozott, mint helyettes megyei tiszti főorvos, majd 2002 szeptemberétől tiszti főorvos. 2007-től 2010-ig a Nyugat-dunántúli Regionális Intézet tiszti főorvosa volt.

Munkája a magyar lakosság egészségének megtartására, javítására, a közegészségügy és a járványügyi szakterület megbecsültségének növelésére irányult.

Paller Judit temetésére szűk családi körben került sor.

A Pécsi Tudományegyetem osztozik a család gyászában.