"A tér hatalma – a hatalom terei" c. tudományos ülés

2019-05-07 11:00 - 2019-05-07 18:00

PTE TTK Vargha Damján Konferenciaterem

Szilágyi István Professzor úr 70. születésnapja alkalmából kerül megrendezésre a tudományos ülés.

Tervezett program:

11:10: Köszöntők

• Dr. Pap Norbert, főszervező
  • Dr. Jakab Ferenc, a PTE TTK dékánhelyettese
  • Dr. Geresdi István, a PTE TTK FFI igazgatója
  • Maria José Teixeira de Morais Pires, a Portugál Köztársaság magyarországi nagykövete üdvüzletének ismertetése
  • Dr. Gábriel Róbert, a PTE rektorhelyettese

11:35: Az ünnepelt tudományos életpályájának bemutatása Szántó Ákos, PhD hallgató

11:45: Tudományos előadások

• Dr. Augusto César Pinheiro da Silva (Rio Janeiro)
  • Dr. Varga Koritár Pál (EU-LAC) nagykövet

12:25: Kávészünet

12:40: Tudományos előadások

• Dr. Reményi Péter (PTE TTK FFI)
  • Dr. Fischer Ferenc (PTE BTK Ibero-Amerika Centrum): A Magellán projekt

13:40: A tiszteletkötet bemutatója:

Dr. Pap Norbert – Dr. Antonio Domingo Lilón – Szántó Ákos (szerk.): "A tér hatalma - a hatalom terei", PTE TTK, Pécs. Bemutatja: Dr. Antonio Domingo Lilón (magyarul és spanyolul)

13:55: Előre bejelentett köszöntők

Aki nyilvánosság előtti köszöntőt kíván mondani, kérjük előzetes bejelentését a szilagyihetven@gmail.com-ra!

14:00: Dr. Szilágyi István beszéde

14:15 – 16:00 : Fogadás – PTE BTK TTK Aula

16:00 – 18:00: A nemzetközi konferencia szekcióülése

(PTE TTK Vargha Damján konferenciaterem)

• Dr. Szilágyi István (Pécsi Tudományegyetem): Cambios geopolíticos y la reconsideración del concepto del subimperialismo: el caso de Brasil.
  • Dr. Augusto César Pinheiro da Silva (Pontifícia Universidade Católica,): La red ibero e hispanoamericana 'Brasil-España-Hungria': conexiones interinstitucionales para investigaciones en Humanidades en la era de la globalidad del espacio.
  • Dr. André Lima de Alvarenga - Marco Antônio Martins Júnior (PNPD/CAPES – PUC-RIO, Brasil): A requalificação da zona portuária do Rio de Janeiro: arranjos institucionais em prol do urbanismo global.
  • Vita
  • Bihari Katalin (Pécsi Tudományegyetem): Las relaciones entre América Latina y la Unión Europea – resultados y nuevas perspectivas.
  • Horváth Marcell (Pécsi Tudományegyetem): China - América Latina y el Caribe: nuevo rumbo en las relaciones.
  • Zsonda Márk (Pécsi Tudományegyetem): Globalización y la diáspora húngara en (el) Chaco (la cultura húngara – chaqueña junto a la
  • Vita