Mentor Fórum az eredményesebb tanárképzésért

2018-07-29 10:00 - 2018-07-29 12:00

PTE Vargha Damján Konferenciaterem A/338 terem (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

Kapcsolattartó
Dr. Bótor Tímes
botor.timea@pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központja újabb Mentor Fórumot rendez augusztus 29-én a tanárképzés szakmai gyakorlataiban résztvevő köznevelési és felsőoktatási szakemberek számára.

A Tanárképző Központ minden tanévben két alkalommal, tanévkezdéskor és tanévzáráskor szervezi meg ezt a fontos szakmai rendezvényt. A résztvevők a neveléstudomány, a szakmódszertan oktatói, gyakorló iskolai vezetőtanárok és a partnerintézmények mentorpedagógusai, a hallgatói önkormányzatok képviselői. A meghívottak plenáris előadásokat hallgathatnak meg a tanárképzés, az iskolai gyakorlatok aktuális kérdéseiről, szekciókban oszthatják meg a tapasztalataikat és fogalmazhatnak meg fejlesztési javaslatokat a képzőhely számára. A szekciók tantárgyak, tantárgycsoportok alapján szerveződnek, jó alkalmat adnak a szakképzettségek diszciplináris, szakmódszertani és tanári felkészítésben résztvevő oktatóinak tapasztalatcseréje, a képzésekkel kapcsolatos aktuális kérdések megvitatása.

A most megrendezésre kerülő Fórum kiemelt eseménye lesz, hogy először kerül sor Az Év Vezetőtanára, Az Év Mentortanára és Az Év Mentorpedagógusa kitüntetések ünnepélyes átadása. A kitüntetéseket a Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központjának Tanácsa alapította 2018-ban azzal a céllal, hogy a hallgatók mentorálásában vagy a hallgatók gyakorlatának a vezetésében tartósan kiemelkedő színvonalú, példa értékű munkát végző, köznevelésben dolgozó pedagógusok munkáját elismerje. A Tanács a kitüntetések adományozásáról, annak rendjéről külön egyetemi szabályzatot fogadott el, mely szabályzat alapján évről évre szeretné a legjobb munkát végző vezető- és mentorpedagógusokat jutalmazni.

A Mentor Fórum a szekciókban elhangzott főbb észrevételek, javaslatok összegzésével zárul.

Részletes program: http://tanarkepzokozpont.pte.hu/mentor-forum-2018-augusztus-29