Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum

2018-11-29 10:00 - 2018-11-29 12:00

Zsolnay Negyed, E78 épület, Panoráma terem (7630 Pécs, Zsolnay V. u. 37.)

Kapcsolattartó
Dr. Bótor Tímea
botor.timea@pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központja2018. november 29-én újabb fórumot rendez a dél-dunántúli régió köznevelési és pedagógusképzést folytató felsőoktatási szakemberei számára. A Fórum ismét jó lehetőséget teremt a régió pedagógusképzési felsőoktatási szakembereinek, a gyakorló- és partnerintézményi vezetőknek, intézményfenntartóknak a személyes találkozásra, kapcsolatépítésre, a hálózati együttműködés erősítésére.

A 2016-ban létrehozott Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum a Pécsi Tudományegyetem és a Kaposvári Egyetem által közösen kidolgozott stratégia alapján működik. A Fórum hosszú távú célja a köznevelési és a pedagógusképzést folytató felsőoktatási intézményrendszer kapcsolatának fejlesztése, a pedagógusképzés korszerűsítése, az ehhez szükséges szakmai feltételek megteremtése, valamint a kompetencia-alapú pedagógusképzés regionális szervezeti, tartalmi és módszertani fejlesztése. A Fórumban való közreműködésre meghívást kapnak a Pécsi Tudományegyetem és a Kaposvári Egyetem pedagógusképzési szakemberei, a dél-dunántúli tankerületi központok és pedagógiai oktatási központok vezetői, a két egyetem pedagógusképzésben együttműködő gyakorló- és partnerintézményeinek igazgatói.

Az ez alkalommal a Zsolnay Negyedbe összehívott Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum ülésének első részében kerül sor az új PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE címek ünnepélyes átadására. A Tanárképző Központ és az Alsófokú Pedagógusképzési Alközpont 2018. évi pályázatán újabb 34 köznevelési intézmény, oktató-nevelő munkát végző civil szervezet, alapítvány lett a PTE pedagógusképzés gyakorlóhelye.

A Fórum második részében pódiumbeszélgetések keretében vitatják meg a résztvevők a pedagógusképzés aktuális kérdéseit, a dél-dunántúli régió köznevelési igényeinek és a régió pedagógusképzési kínálatának a hatékonyságát. A két egyetem képzési portfóliójához igazodva három pódiumbeszélgetésre kerül sor egyidőben, a tanárképzés, az alsófokú pedagógusképzés és a gyógypedagógusképzés vonatkozásában.

A Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum működéséről a Tanárképző Központ honlapján található további információ: http://tanarkepzokozpont.pte.hu/

Az ülésen való részvétel meghívás útján regisztrációhoz kötött.

A sajtóhír és az ülés programja megtalálható a PTE Tanárképző Központ honlapján: