Microsoft AI Tudásközpont a Pécsi Tudományegyetemen

2018. márciusában a Microsoft Magyarország együttműködésével, egy megállapodás keretében megalakult a Pécsi Tudományegyetemen a Microsoft Mesterséges Intelligencia Tudásközpont. A Tudásközpont munkatársai megismerkedtek a Microsoft által az Azure felhőszolgáltatás keretein belül nyújtott mesterséges intelligencia szolgáltatásokkal és folyamatosan vizsgálják azok felhasználhatóságát az egyetem különböző oktatási és kutatási programjaiban. Kiemelet területként került meghatározásra az egészségügyi területen történő alkalmazás mind a betegellátás, mind a kutatás területén.

Március hónapban látogatott a Pécsi Tudományegyetemre a Microsoft AI roadshow is, ahol hallgatók és oktatók a gyártó munkatársaival közösen ismerkedhettek meg az AI szolgáltatásokkal és azok felhasználási módjaival.