Kitüntetettjeink március 15-e alkalmából

2019.

március

Kitüntetettjeink március 15-e alkalmából

Büszkeséggel tölt el minket, hogy 2019-ben is számos egyetemi munkatársunk részesült kitüntetésben március 15-e alkalmából.

Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere március 15-e alkalmából, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át:

• KARÁDI ZOLTÁN GYÖRGY, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Élettani Intézetének igazgatója, egyetemi tanár részére,
  • OHMACHT RÓBERT, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézete Analitikai Biokémia Tanszékének professor emeritusa részére,
  • VARGYAS GÁBOR, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Néprajz-Kulturális Antropológia Tanszékének egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézete Etnológiai Témacsoportjának tudományos tanácsadójának részére.

Kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• EMBEY-ISZTIN DEZSŐ, az Országos Onkológiai Intézet Fájdalom Ambulanciájának osztályvezető főorvosa, a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense,
  • FARKAS GÁBOR Ybl Miklós-díjas építészmérnök, a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanára.

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából Széchenyi-díjat adományozott:

• PÓCS ÉVA, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Néprajz-Kulturális Antropológia Tanszékének professor emeritája részére a szellemi néprajz és a magyar néphit kiemelkedő kutatójaként a közép- és délkelet-európai hiedelmek kölcsönhatásainak kutatásában elért eredményei, valamint a történelmi antropológia új, tudományközi kutatási területének létrehozásában vállalt jelentős szerepe elismeréseként.

Trócsányi László igazságügyi miniszter Moór Gyula-díjat adott át március 15-én:

• SZALAYNÉ SÁNDOR ERZSÉBET, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára részére.

Áder János Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából dr. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára március 15-ei nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át a Pesti Vigadóban, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként:

• LAMPEK KINGA, a PTE ETK Egészségfejlesztési és Népegészségtani Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára részére,
  • ORSÓS ANNA, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Neveléstudományi Intézete Romológia és Nevelésszociológia Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense részére.

Forrás: MTI