Irányelvek és útmutatás a közösségi média használatához

2020.

április

Az útmutató segítséget kíván nyújtani az egyes szervezeti egységek, munkacsoportok által működtetett közösségi oldalak adminisztrátorainak, illetve az Egyetem polgárainak abban, hogy miként tudják jogkövető magatartás mellett a lehető leghatékonyabban működtetni a közösségi médiában létrehozott oldalaikat, különös tekintettel az Egyetemi arculati elemek megfelelő használatára is, illetve hogyan tudják az Egyetem polgárai minden további nélkül gyakorolni a véleménynyilvánítás szabadságát személyes oldalaikon úgy, hogy a privát véleményük és az intézmény álláspontja kellően elhatárolható legyen.

Az irányelvek és útmutató műfaját tekintve ajánlás, azaz jogi kötő erővel nem bír, ugyanakkor a hivatkozott jogszabályok és szabályzatok, ezen dokumentumtól függetlenül is érvényesek és alkalmazhatóak. Az iránymutatások nem teljeskörűek, elsősorban a leggyakrabban feltett kérdésekre és a közelmúltban észlelt problémákra reagálnak.

Közösségi média irányelvek (pdf.) »