VI. Pécsi érték kiállítás és vásár

2023-03-22 09:00 - 2023-03-23 18:00

Pécs Árkád földszint (Pécs, Bajcsy-Zsilinszky u. 11/1., 7622)

A Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Programjával törekszik mérsékelni a klímaváltozást, illetve igyekszik alkalmazkodni annak hatásaihoz. A Green AURA projektet a PTE 2020 végén dolgozta ki azzal a céllal, hogy bemutassa az Egyetem és Pécs város olyan közlekedési, energetikai, környezeti fejlesztéseit, amelyek elősegítik a környezetterhelés csökkentését, valamint felhívja a hallgatók és a lakosság figyelmét azok igénybevételének fontosságára, bevonja őket az új fejlesztések, programok tervezésébe. Az egyetem a fiatalabb korosztályok számára is érdekes megoldással szerette volna bemutatni a pécsi fejlesztéseket, ezért egy Pécset ábrázoló terepasztalt, valamint három, környezetkímélő technológiákat bemutató asztalt (hulladék, energia, víz) készített. Az asztalok felületén 3D nyomtatással létrehozott tereptárgyak találhatók, mellettük QR kódokhoz hasonló markerekkel. Ezeket leolvasva jelennek meg a látogatók telefonjain, tabletjein az egyes témákat bemutató animációk, leírások, fotók és videók. Ezek segítségével megismerkedhetnek a város elektromos közlekedési lehetőségeivel, környezetkímélő energiatermelési megoldásaival, zöld felületeivel, helyi termelőivel, továbbá az egyetem kapcsolódó kutatásaival is.

VI. Pécsi érték kiállítás és vásár

A Green Aura terepasztalok megtekinthetőek lesznek a 2023. március 23-24-én 9.00-18.00 óra között megrendezésre kerülő Pécsi Érték Kiállítás és Vásár idején a Pécs Árkád földszintjén.

A kiállítás főszervezője a Pécsi Értékközösség.