Piros zsigulival juttat ajándékcsomagokat Afrikába a PTE

2019-12-09 10:00 - 2019-12-09 12:00

PTE Szenátusi Tanácsterem (Pécs, Vasvári Pál u. 4.)

Az ajándékcsomagokat sajtónyilvános keretek között adja át a PTE vezetése Molnár Attila atyának és Fáth Gergelynek.

A Budapest-Bamakó Rally az utolsó nagy, kontinenseken átívelő amatőr autós kalandtúra. Az idei verseny mintegy 8300 kilométeres távjára benevezett a somogyhárságyi plébános, Molnár Attila atya és a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) végzett közgazdász barátja, Fáth Gergely. Autójuk egy piros Zsiguli lesz, ami Gergely nagypapájáé. Támogatást kérve fordultak a Pécsi Tudományegyetemhez, hogy reklámfelületet biztosítva az autón támogassuk a kezdeményezést.

A PTE azonban ennél továbbment az együttműködés terén, hiszen a PTE nevében az út során adománycsomagokat ad át a „zsigulis csapat” a rászoruló afrikai térségekben tanuló fiatalok számára, így írószereket, füzeteket, és ruhaneműt juttatnak el Pécsről Afrikába.