International Spring - Horváth Zsombor & Barátai koncert

2020-03-11 21:00 - 2020-03-11 23:00

Made in Pécs Cafe (7621 Pécs, Kazinczy u. 1.)

Az International Spring keretein belül kerül megrendezésre a koncert.

Horváth Zsombor (hegedű), Császár Róbert (gitár) és Kis Sándor (bodhran) azok közé a magyar ír népzenével foglalkozó muzsikusok közé tartoznak, akik a hagyományos dallamvilággal – leginkább tánczenével foglalkoznak. Zsombor Írországban, a Limericki Egyetemen tanult népzene szakon, ahol a világ legjobb ír zenészeivel találkozott, és tanulhatott tőlük személyesen. Mióta hazaköltözött, egyre többet muzsikál a neves hazai Bran együttes két zenészével.

Ezen a koncerten azonban még két kiváló zenész csatlakozik a trióhoz: Sylvain Pourtier (hegedű), aki ugyancsak a Limericki Egyetemen tanult, és Patkos Richard (ír duda) akivel Zsombor különféle zenekarjaikban már vagy 15 éve folyamatosan egy színpadon játszik. Az este során a hallgatóság nagy dózisban kapja majd a lendületes jigeket és reeleket, de lesz hely lassabb és líraibb dallamoknak is. Ha valakinek megmozdul a lába, az nem véletlen.

A koncertre a belépés ingyenes.

Facebook Esemény »