Fajd-Kerner Mária fuvolaművész tanári koncertje

2018-11-09 19:00 - 2018-11-09 21:00

ZMI Liszt Ferenc Hangversenyterem – Zsolnay Negyed (Pécs, Zsolnay Vilmos u. 37.

Kapcsolattartó
Faragó Emanuela
farago.emanuela@pte.hu
0630/316-0785

Szeretettel vár minden érdeklődőt a Zeneművészeti Intézet Fajd-Kerner Mária fuvolaművész tanári koncertjére.

Műsor:
  • O. Taktakishvili: Szonáta
  • G.Ph.Telemann: d-moll fantázia (szóló fuvolára)
  • W.A.Mozart: D-dúr rondó KV 373
  • Bartók B.: Román népi táncok
  • F.Martin: Ballada
  • J.Feld: Erinnerung an Mozart (szóló fuvolára)
  • P.Taffanel: Fantázia C.M.von Weber Freischütz című operája nyomán

Fajd-Kerner Mária 2015-ben szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem fuvolaművész szakán, majd ugyanitt 2016-ban kitüntetéssel szerezte meg zeneművész-tanári diplomáját is. 2016-tól a detmoldi Hochschule für Musik szólista osztályának hallgatója prof. Bálint János vezetésével, valamint 2017 szeptemberétől a Zeneakadémia Doktori Iskolájában folytatja tanulmányait.

Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja. Fiatal kora ellenére számtalan hazai zenekar munkájában közreműködött már, három évig volt I. fuvolistája a Budapesti Operettszínház Zenekarának. Emellett zeneiskolában, zenei szakközépiskolában, illetve mesterkurzusokon is végzett már oktatói tevékenységet. Jelenleg a Bergische Symphoniker szóló fuvolistája.

Ancil Anita a Szegedi Tudományegyetem Művészeti karán szerezte meg diplomáját. Jelenleg a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola zongora tanára, illetve korrepetítora. Rendszeresen részt vesz a PTE Művészeti karának munkájában, és aktív szereplője a város zenei életének.