Dr. Rand Waltzman Álhírek és dezinformáció című angol nyelvű előadása

2018-05-09 09:00 - 2018-05-09 12:00

PTE BTK (Pécs, Ifjúság útja 6, D épület 105.)

Kapcsolattartó
Polyák Gábor
polyak.gabor@pte.hu

Az Egyetem az Aktív Állampolgárokért program szeretettel meghívja Önöket Dr. Rand Waltzman Álhírek és dezinformáció című angol nyelvű előadására.

Dr. Rand Waltzman a RAND Corporation (https://www.rand.org/) vezető adattudósa. Jelenleg a Pentagon kutatási projektjét vezeti, aminek célja, hogy felderítse a közösségi média felhasználásával folytatott propagandatevékenység működését és hatását. Dr. Waltzman korábban a Carnegie Mellon University szoftvermérnöki intézetének vezető technológiai szakértője volt, és programmenedzserként vezette a Defense Advanced Research Projects Agency Stratégiai Kommunikáció a Közösségi Médiában nevű egységét. Szakmai tapasztalatai kiterjednek a bot hálózatok azonosítására, a befolyásolási műveletekre, a dezinformációra, a gépi tanulásra és a digitális kommunikációra.

Dr. Waltzman kiváló előadó, aki szemléletes példákkal mutat rá a dezinformációs fenyegetés jelentőségére, valamint az általa „kognitív biztonságnak” nevezett védekezési stratégiára, hogy ezzel ösztönözze a nyugati demokratikus társadalmakat a digitális kommunikációs környezet menedzselésére, a proaktivitásra, valamint azoknak a szereplőknek a kiszorítására, akik dezinformációt terjesztenek. Előadásain arra ösztönzi a közönséget, hogy tudatosabban nézzenek szembe a dezinformációból eredő veszélyekkel, és legyenek kreatívak a megoldások keresésében. Ezzel élénk vitára ösztönöz, egyúttal felhívja a figyelmet a problémáról folytatott további diskurzus szükségességére.

Az előadás angol nyelvű!