Agykutatás hete (Brain Awareness Week)

2018-03-12 09:00 - 2018-03-18 16:00

Több helyszínen (lásd a programban részletesen)

Kapcsolattartó
Illés Annamária
illes.annamaria@pte.hu

Az AGYKUTATÁS HETE (Brain Awareness Week, BAW) egy olyan globális kampány, melynek során a nyilvánosság figyelmét az agykutatásra, a laboratóriumokban folyó munkára irányíthatjuk. Továbbá KÖZÉRTHETŐ NYELVEN bővebb tájékoztatást adhatunk számukra a kutatások elért eredményeiről, a jövőbeni tervekről.

A nemzetközi Dana Foundation (www.dana.org) összefogja azokat a vállalkozásokat, intézményeket, projekteket, melyek az agykutatás területén dolgoznak és minden év márciusában örömmel mutatják be izgalmas munkájukat.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara 2018-ban is megnyitja kapuit az érdeklődő nagyközönség előtt, hiszen minket hétköznapi embereket is érdekelheti az a szakmai munka, ami az egyetemeken, laborokban, kórházakban zajlik. Idén először a Művészeti Karral karöltve rendez ismeretterjesztő és alkotó eseményeket.

Gyermekek számára játékos formában mutatjuk meg, hogy mivel is foglalkozik egy agykutató, hogyan működik az agy, ezzel kicsit vonzóbbá téve ezt a tudományterületet. A felnőttek sem unatkozhatnak majd, hiszen részükre komoly eszközparkot biztosítunk, többek között mikroszkópok segítségével agyszeleteket vizsgálhatnak, látványos interaktív bemutatókon vehetnek részt, előadásokat hallgathatnak meg.

A rendezvény Pécsett, több helyszínen is kínál programlehetőséget. A program (pdf.) »

Részletes programleírás: http://itd.pte.hu/events/brain_awareness_week vagy @itdpteaok