Pécs egy igazi egyetemváros. Hogy miért érdemes egyetemistaként éppen ide jönni továbbtanulni?
Történelmi múltja és szépsége miatt az útikalauzok ékszerdobozként emlegetik a várost. Pécs már a II. században létezett, s mivel „a tudomány magvainak terjesztésére különösen alkalmas”, itt alapította meg Nagy Lajos az első magyar egyetemet 1367-ben. A ma 160.000 lakost számláló város és az egyetem sorsa azóta összeforrt, nem csoda, hogy a látnivalók jelentős része kötődik az egyetemhez.
A Cella Septichora és megannyi díjnyertes modern épület dicséri a Műszaki Kar kiváló oktatóit. Az Európa Kulturális Fővárosa 2010 projekt pályázatát szintén egyetemünk oktatói írták több száz hallgató bevonásával. A város büszkeségei az új kulturális városrész, a Zsolnay Negyed, valamint a koncertek és konferenciák megrendezésének fellegvára, a Kodály Központ.
A helyi élet sava-borsa a hallgatói igények teljes körű kiszolgálásában rejlik
- a városban és az egyetemen belül is sok a gyakornoki hely,
- a karok sokasága miatt van mód interdiszciplináris témában kutatni/tanulni,
- a tanulmányok mellett rengeteg a sportolási lehetőség,
- egyetemi polgáraink profi táncossá válhatnak az egyetem keretein belül a Táncoló Egyetem ingyenes kurzusain,
- a Pécsi Nemzeti Színház és a Pécsi Horvát Színház mellett itt működik a neves Janus Egyetemi Színház,
- zenei téren a PTE bármely karról felvehető kurzusokat is indít a Zenélő Egyetem keretein belül.
A pezsgő kulturális élet nem csak PR-szöveg, a város hangulata már számos elismert szakembert és művészt megihletett. A városban több, a Pécsi Tudományegyetemhez köthető zenekar kezdte meg pályafutását. A Punnany Massif a Pécs Aktuálban, a 30Y pedig a Mecseki sétányokban énekelte meg városunk szépségét, a Halott Pénz pedig mindig OTTHON van nálunk!
Hasznos linkek: