Erasmus+ Nemzetközi kreditmobilitás személyzeti ösztöndíj - Mexikó

ERASMUS+ NKM PROGRAM

STAFF MOBILITY for TRAINING (SMT)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 2016/17. TANÉVI TAVASZI SZEMESZTERÉBEN A MEXIKÓI UNIVERSIDADE DE MONTERREY EGYETEMEN (UDEM)

SZEMÉLYZETI KÉPZÉSRE

ADMINISZTRATÍV DOLGOZÓK RÉSZÉRE

A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2016/2017. tanév tavaszi félévében

1 fő adminisztratív (nem-oktatói munkakörben) dolgozó részére a mobilitási programban való részvételére. A mobilitási típus neve: személyzeti képzés (staff mobility for training).

A személyzeti képzést a 2017. március 15 – június 15. közötti intervallumban kell megvalósítani.  A pénzügyi feltételeket figyelembe véve az ajánlott megvalósítási időszak 2017. március 15 – június 15. között lehetséges.

A pályázat célja:

Az adminisztratív személyzet mobilitásának célja, hogy az Egyetem adminisztratív állományában dolgozó kollégák, szakmai továbbképzését elősegítse, az Egyetem egésze számára hasznosítható tapasztalatok, jó gyakorlatok megszerezését támogassa.

A pályázat tárgya:

1. 5 napos szakmai tapasztalat:
        • A pályázat keretében maximum 5 munkanap (és 2 utazási napra) időtartamra lehetséges pályázni:
        • Az UDEM egyetemen jó gyakorlatok átvétele, képzésben való részvétel érdekében;
        • Képzési célú szakmai találkozón, tréningen való részvételre az UDEM egyetemen
        • Konferencia-részvétel nem támogatható!

Milyen támogatást ad a program?

Az Erasmus+ nemzetközi kreditmobilitás program keretében a támogatottak megélhetési és utazási támogatásban részesülhetnek.

A támogatás mértéke:

A támogatás összege két tényezőből tevődik össze: egyrészt függ a célország napi megélhetési rátájától, amellyel a kinn töltött napokat (utazási napokkal együtt) kell megszorozni, másik tényező az utazási távolság alapján számítandó. Ezeket az összegeket az alábbi táblázatok tartalmazzák:

Fogadó ország

1.-14. nap

Mexikó

160 € / nap

Utazási támogatás távolság alapján:

8 000 – 19 999 km

1100 €

Az Erasmus támogatás csupán hozzájárul a külföldi út megvalósításához, a kiutazás és a kinn-tartózkodás teljes költségét nem fedezi.

A mobilitási időszak kezdő napja az a nap, amelyen a résztvevő először köteles a fogadó szervezetnél megjelenni, a befejező napja az a nap, amikor a résztvevő a fogadó szervezetnél utoljára köteles megjelenni.

Az utazási idő a mobilitási időszakba nem számít bele.

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Az vehet részt az Erasmus + nemzetközi kreditmobilitás mobilitási programban, aki:

• főállású alkalmazott;
    • megfelelő szintű nyelvtudással rendelkezik ahhoz, hogy a fogadó intézményben kommunikálni tudjon. A nyelvtudás nyelvvizsga bizonyítvánnyal vagy belső nyelvi szintfelmérő eredményéről szóló dokumentummal igazolható. Amennyiben egyikkel sem rendelkezik, a pályázónak nyilatkoznia kell nyelvismeretéről az Europass önéletrajzi kritériumainak megfelelően. A nyelvvizsgával nem rendelkezők bizottsági meghallgatáson vesznek részt.
    • pályázatában megfogalmazott program egybeesik a szervezeti egység és az egyetemi stratégiai céljaival.

A PTE központi egységeiben, karain, köznevelési és gyógyító tevékenységet ellátó szervezeti egységeiben az alábbi területen dolgozó munkatársak pályázhatnak:

• Erasmus+ programmal foglalkozó tanszéki / kari / központi koordinátorok,
    • külföldi hallgatókkal vagy nemzetközi projektekkel foglalkozó munkatársak,
    • tanulmányi csoportok vezetői és munkatársai, kari ETR felelősök
    • a Kreditátviteli Bizottság tagjai,
    • marketing és PR területen dolgozó kollégák,
    • gazdasági osztály munkatársai,
    • informatikusok,
    • pályázati területen dolgozók,
    • technológiai transzfer területén dolgozók,
    • könyvtárakban - levéltárban dolgozók,

A pályázat benyújtásának határideje és módja:

A pályázatot a központi pályázati kiírás alapján az elektronikusan kitöltött, nyomtatott és aláírt pályázati űrlapon kell benyújtani legkésőbb 2017. március 1-ig a PTE Külügyi Igazgatóságára. (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4. 108-as iroda) valamint a kitöltött pályázati űrlapot MS Word formátumban Dr. Tarrósy István külügyi igazgató tarrosy.istvan@pte.hu e-mail címre.

Beadás előtt feltétlenül olvassák végig ezt a pályázati felhívást.

Pályázati dokumentumok:

Egy nyomtatott példányban kell beadni az alábbi dokumentumokat:

• kitöltött pályázati űrlap;
    • fényképes szakmai önéletrajz;
    • nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata vagy a célországtól és szakterülettől függő nyelvtudás igazolása;
    • a közvetlen munkahelyi vezető által jóváhagyott és a fogadó féllel egyeztetett munkaterv vagy tanulmányi terv (Erasmus+ formanyomtatvány), amely év hónap napra pontosan rögzíti a mobilitás időtartamát

A hiányos, feltételeknek nem megfelelő vagy határidő után érkező pályázatokat nem fogadjuk el.

A benyújtott pályázatok elbírálása:

A benyújtott pályázatokat a beadási határidőt követő 2 héten belül az egyetem által felállított szakmai bizottság bírálja el, és készít javaslatot a Külügyi Bizottság felé. A pályázatok elbírálásának általános szempontjai:

• a pályázó a tervezett tevékenység megvalósulása esetén érvényesíteni tudja a megszerzett jó gyakorlatokat, ez által javítani tudja a szervezeti egység és az intézmény működését;
    • a pályázó a megszerzett tapasztalatait és a jó gyakorlatokat átadja a hasonló területen dolgozó kollégáinak (multiplikátor hatás érvényesülése);
    • a kiutazás járuljon hozzá az intézmény Erasmus mobilitásának minőségi és mennyiségi növekedéséhez, a nemzetköziesedés folyamatához, és az ezzel kapcsolatos szolgáltatások színvonalának emeléséhez.

A támogatott pályázókkal, az Egyetem támogatási szerződést köt.

Mindenkinek sikeres pályázást kívánunk!

Pályázáshoz szükséges letölthető dokumentumok:

Pályázat kiíró:
    PTE Külügyi Igazgatóság