Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pályázat nyitórendezvénye, egyúttal a Valor Hungariae Zrt. és a PTE közötti együttműködési megállapodás aláírása

2020-02-05 10:00 - 2020-02-05 12:00

PTE MVP tárgyaló (Pécs, Szántó K. J. u. 1/b)

Kapcsolattartó
Kottászné Dr. Vass Orsolya
vass.orsolya@pte.hu

Az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pályázat nyitórendezvénye alkalmából együttműködési megállapodást ír alá a Valor Hungariae Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem.

A kooperáció célja a magyar újítások sikerességének növelése, az egyetemen születő innovatív megoldások és találmányok piacra jutásának támogatása. A Pécsi Tudományegyetem 2020-tól még többet kíván tenni azért, hogy a régió tudásbázisaként a helyi vállalkozások igényeire gyorsan reagálva, a korábbinál mélyebb és sikeresebb együttműködésekben vegyen részt, és hogy kutatás-fejlesztési kompetenciáit a korábbinál hatékonyabb módon hasznosítsa.

A projekt célja a hallgatók és fiatal kutatók vállalkozási képességeinek fejlesztése, a piaci szereplők igényeire épülő közös projektek létrehozása a Demola nemzetközi hálózat keretében, a gazdasági szereplők számára transzparens, könnyen elérhető kutatási és szolgáltatási kapacitások biztosítása és a nemzetközi projektek számának növelése. A PTE innovációs tevékenységének fejlesztését a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 130 millió forinttal támogatja.