Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram - jelentkezési felhívás

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért Felelős Államtitkársága közzétette a 165/2013. (V. 28.) Korm. rendelettel létrehozott állami sportösztöndíj-program, a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2016/2017. tanév 1. félévére vonatkozó felhívását.

Az ösztöndíj célja a felsőoktatási intézményekben hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai sportágakban sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt esélyük van arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szereznek.

Az ösztöndíjprogramban való részvétel feltételei:

• adott tanévi félévben be nem töltött 35. életév,
  • magyarországi1 felsőoktatási intézményben felsőfokú végzettség és szakképzettség megszerzésére irányuló aktív hallgatói jogviszony2,
  • olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben szereplő sportágban aktív egyesületi tagság,
  • olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben szereplő sportágban a magyar nemzeti válogatott keretben való tagság,
  • a hallgatói jogviszony fennállása alatt kiemelkedő, olimpiai/paralimpiai versenyszámban, felnőtt korcsoportban nemzetközi éremszerzési esélyre jogosító sportteljesítmény,
  • a pályázat benyújtásának időpontjában a pályázó nem áll a sportfegyelmi felelősségről szóló 39/2004. (III.12.) Korm.rendelet alapján sportfegyelmi eljárás vagy a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló 43/2011. (III.23.) Korm.rendelet alapján doppingfegyelmi eljárás hatálya alatt,
  • a pályázat benyújtásának időpontjában a pályázó nem áll a sportról szóló 2004. évi I. törvényben meghatározott jogerős eltiltás vagy kizárás hatálya alatt.

Az érvényes jelentkezéshez valamennyi feltétel megléte szükséges!

A jelentkezéshez benyújtandó dokumentumok:

• Jelentkezési lap (elektronikusan kitöltve, kinyomtatva, aláírva)
  • Adatvédelmi nyilatkozat (elektronikusan kitöltve, kinyomtatva, aláírva)
  • Nyilatkozat az elért sporteredményekről (elektronikusan kitöltve, kinyomtatva, aláírva)
  • Felsőoktatási végzettség és szakképzettség megszerzésére irányuló felsőfokú tanulmányokat igazoló dokumentum (hallgatói jogviszony igazolás)

A jelentkezés módja:

A kitöltött jelentkezési lapot, valamint a csatolandó mellékleteket 2 példányban a megadott határidőig postai úton ajánlott küldeményben vagy személyesen az alábbi címre kell eljuttatni:

Emberi Erőforrások Minisztériuma
Sportért Felelős Államtitkársága
1054 Budapest, Hold utca 1

A postára adással egyidejűleg elektronikusan is kérjük beküldeni a jelentkezési dokumentációt az alábbi elektronikus elérhetőségre: sportcsillag@emmi.gov.hu
Figyelem: hivatalos jelentkezésnek a postai úton történő jelentkezés minősül!

Jelentkezési (postára adási) határidő:

2016. szeptember 20. kedd

Pályázat kiíró:
Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkársága (1054 Budapest, Hold utca 1.)
Kapcsolattartó:
Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkársága
Kapcsolattartó telefon:
Kapcsolattartó email:
Beadási határidő:
2016 szep 20 - 00:00
Hiba | Pécsi Tudományegyetem

Hiba

A webhelyen nem várt hiba történt. Később érdemes újra megpróbálni.