Volt egyszer egy PTE 2067 – előtted a jövő konferencia

ÁCIÓ, KÁCIÓ, AKÁCIÓ, VAKÁCIÓ - számoltunk vissza a középiskolásoknak szóló rendezvényen, ahol közel 450 diák vett részt június 7-én a Szentágothai János Kutatóközpontban.

Majd a konferenciát követően egy kis nyereményjátékra hívtuk a fiatalokat, ahol több egyetemi helyszínen mérhették össze tudásukat, kreativitásukat, ügyességüket, erősíthették csapatszellemüket. A részt vevő osztályok közül a PTE Deák Ferenc Gimnázium 11. A osztálya lett a legjobb, így a meghirdetéshez híven – „Egy osztály aki mindent visz” – ők nyerték a támogatók által felajánlott rengeteg nyereményt és az egyetemünk által felajánlott „0. évfolyamos” hallgatói lehetőséget is.

Mint minden, a nyári szünet is elmúlik egyszer és újra itt az iskola!

De van egy olyan osztály, amelyet nem érintett rosszul a visszaszámlálás, mert az új tanév is élményekkel indult, mégpedig PTE-s élményekkel!

6. PROGRAM

Csodák 5000 m2-en!!! Október 23-án Budapesten járt a 0. évfolyam a BuszRent Kft. által biztosított különjárattal, és ellátogattak a Csodák Palotájába is, ahol az osztály az intézmény jóvoltából ingyenesen vehette igénybe a játékokat, és még az Öveges termi Fagy birodalma című előadáson is részt vehettek.

Csodák 5000 m2-en!!! Október 23-án Budapesten járt a 0.évfolyam és ellátogattak a Csodák Palotájába is / Kerekes Fotó

5. PROGRAM

Szenes Kvíz Nighton bizonyított a 0. évfolyam.

Szenes Kvíz Nighton bizonyított a 0. évfolyam. /fotó: Kerekes fotó

4. PROGRAM

Egy igazán izgalmas programmal folytatódott „0. évfolyamosaink” számára az október. A Military- és Kalandpark felajánlásában egy szabadtéri csapatépítésen vehettek részt a diákok.

Az Élménylövészet – lőtér felajánlásában egy szabadtéri csapatépítésen vehettek részt a diákok. / fotó: Kerekes fotó

A Galéria megtekintéséhez kattintson ide »

Az élménylövészet alkalmával egy kis időre igazi titkos ügynökké, western hőssé válhattak a bevállalósabbak. A képek alapján igazán JÓL SÜLT EL a program.

3. PROGRAM

Harmadik programként a PVSK-VEOLIA felajánlásában egy NBI-es férfi kosárlabda bajnoki mérkőzésen vehettek részt a „0. évfolyamos” diákok. A srácok szurkolási is kellett a sikerhez, hiszen a pécsiek szoros küzdelemben 83-75 arányban legyőzték a Sopron KC csapatát.

Harmadik programként a PVSK-VEOLIA felajánlásában egy NBI-es férfi kosárlabda bajnoki mérkőzésen vehettek részt / fotó: Kerekes fotó

A Galéria megtekintéséhez kattintson ide »

Ezzel viszont még nincs megállás erre a hónapra nyertes középiskolásaink számára, mivel október 12-én az Élménylövészet – lőtér felajánlásában (egy szabadtéri csapatépítés keretein belül) belebújhatnak Piszkos Harry, vagy akár James Bond bőrébe. Ezen kívül október 15-én 19 órától még egy szellemi próbatétel is vár a diákokra a Szenes Klub jóvoltából egy rendhagyó Monday Kvíz esten, ahol főleg a PTE-hez kapcsolódó témakörökben mérhetik majd össze tudásukat a többi egyetemista csapattal.

2. PROGRAM

A második program - mely a PTE „0. évfolyamos” felajánlásának része - a szokásos orfűi sárkányhajó verseny volt a PTE Sportiroda szervezésében, melyen idén első ízben, a nyertes középiskolások is részt vehettek. / fotó: Kerekes fotó

1. PROGRAM

Az első iskolai napjukon, immár 12. osztályosként, szeptember 3-án egy élményeket garantáló programon vehettek részt az egyik támogatónk, az Élmény Zóna  Egyesület jóvoltából.

Íme a képek, és a videó az eseményről, melyek magukért beszélnek:

Volt egyszer egy PTE 2067 – előtted a jövő konferencia

A Galéria megtekintéséhez kattintson ide »