Fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Dr. Kengyel Miklós életének 64. évében 2017. október 4-én elhunyt.

Dr. Kosztolányi György és a Janus Egyetemi Színház rangos kitüntetést vehetett át a Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlésétől.

Minden kérdésre szívesen válaszolnak az ECL tesztfejlesztői 2017. október 19-én délután 3 és 5 között a PTE Idegen Nyelvi Központ ECL termeiben kávé és tea mellett.

Októberben is számos tudományos és kulturális programmal várjuk az érdeklődőket. Ünnepeljen velünk, szeretettel várjuk a jubileumi eseményeken!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. alapján pályázatot hirdet Pécsi Tudományegyetem rektor munkakör betöltésére.

10 000 forint névértékű ezüst emlékérmét és annak 2000 forintos színesfém változatát bocsátja ki a Magyar Nemzeti Bank a Pécsi Tudományegyetem alapításának 650. évfordulója alkalmából 2017. szeptember 29-én, a Pécsi Tudományegyetemen. Az emlékérme-kibocsátással a jegybank a magyar felsőoktatás 650 éves történelme előtt tiszteleg.

A jubileumi ünnepségsorozat részeként szeptember 29-én veszi kezdetét a DesignPécs, a régió kiemelkedő kreatívipari eseménye, együttműködésben a Design Hét Budapesttel és annak több városra is kiterjedő partnerhálózatával. A helyi és térségi design eredmények bemutatása mellett nemzetközi vonatkozású események is várják a látogatókat a formatervezés, az építészet, a divat, a gasztronómia, és még számos egyéb alkalmazási ágból. A Design Hét Budapest idei mottójához csatlakozva a DesignPécs is nagy hangsúlyt fektet a design gazdasági hasznosulásának bemutatására, a kreatívipari, valamint a rájuk támaszkodó mikro-, kis- és közép- vállalkozások pályára segítésére és fejlesztésére.

A Pécsi Tudományegyetemen rengeteg külföldi egyetemista tanul, jelenleg is 3800 hallgatót látunk vendégül az egyetem falai közt hosszabb vagy rövidebb képzési programokon. Hogy miért választották pont Pécset?

Együttműködési megállapodást kötött szerdán délelőtt a repülőgépek gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Magnus Aircraft Zrt. és a PTE. A kontraktus értelmében a jövőben felsőfokú képzettséget igénylő duális képzéseket indítana el együtt Magyarország első egyeteme és a pécsi nagyberuházást a közelmúltban bejelentő cég, de olyan területeken is kooperálnak majd, mint az alternatív és hibrid meghajtás, a külső formatervezés vagy a szimulátorszoftver fejlesztés.

Az idei évben már 10. alkalommal szervez programokat a Pécsi Tudományegyetem a Kutatók Éjszakája alkalmából szeptember 29-én. A kutatók a hétköznapokban tapasztalható csodák mögött álló színes egyéniségek - ezt igyekszik bemutatni évről-évre szeptember utolsó péntekén a Kutatók Éjszakája. Ez a nap a kutatókról szól, akik lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők; és dolgozhatnak gyárakban vagy földeken, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején bárhol a világban.