A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának oktatási területe két, összességében 1477 négyzetméteres acélszerkezetű csarnokkal bővül a Modern Városok Program keretből.

Gratulálunk végzett hallgatóinknak!

Közel 450 diák vett részt a PTE 2067 – előtted a jövő konferencián 2018. június 7-én a Szentágothai János Kutatóközpontban.

A Pécsi Tudományegyetem Rektori Ösztöndíjpályázatot hirdet a 2018-ban felvételizők legjobbjai számára! Az ösztöndíj összege: 100.000 Ft/fő.

A PTE Szenátus által 2016 novemberében elfogadott Nemzetköziesítési Programban kitűzött céloknak megfelelően a Külügyi Igazgatóság egyre növekvő számú nyári egyetemet szervez az egyetem karaival való együttműködésben. A fő cél az ún. „Nyári Trimeszter” bevezetése, melynek során nemzetközi képzési programokat kínálunk saját hallgatóink, a külföldi partneregyetemek hallgatói, valamint egyéb külföldi hallgatók számára a nyári hónapokban. Mindezzel a meglévő egyetemközi szerződéseket még élőbbé, kölcsönösen hasznossá igyekszik tenni az egyetem.

Nyilvánosságra hozta legfrissebb egyetemi rangsorát a londoni Quacquarelli Symonds cég. A világ legjobb felsőoktatási intézményeit rangsoroló listára ezúttal is felkerült a Pécsi Tudományegyetem, öt másik magyar intézménnyel. Tavalyi helyezésén javítva, idén a 701-750. helyre sorolta a brit cég, így holtversenyben az ELTE-vel, a harmadik legjobb magyar egyetemként jegyzett a PTE.

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara által díszdoktori címre javasolt világhírű művészt rendhagyó módon az Egyesült Államokban avatták az egyetem tiszteletbeli doktorává. A díszdoktori oklevél ünnepélyes átadására több napos rendezvénysorozat keretében került sor május 25-én, Jun Kaneko japán származású keramikus otthonában, a Nebraska állambeli Omahában.

Ebben az évben tizedik alkalommal rendezzük meg a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a X. Pécsi Bölcsész KreaTábort 2018. július 2-6. között. A tábor segítséget nyújt az érettségire felkészülésben a középiskolás diákoknak, megismerteti a résztvevőkkel a Bölcsészettudományi Karon művelt tudományterületeket, illetve az oktatott szakokat.

Egyetemünk Pedagógusnapi Ünnepi Szenátusi Ülést rendezett 2018. május 26-án, szombaton melynek keretében a Pécsi Tudományegyetemen és jogelőd intézményeiben 50, 60 és 65 éve diplomát szerzett pedagógus, jogász, illetve műszaki végzettségű hallgatóink arany, gyémánt és vas okleveleinek, valamint egyetemi kitüntetések és elismerések átadására került sor.