A PTE Nemzetközi Tavasz rendezvényei ingyenesek és nyitottak mindenki számára, szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Robotok, nanorobotok, gaming piac, nyomtatott szobrok, online gyógyszerészek, rovardzsúz, Brain-Machine-Interface, streaming, űrvárosok, startup, insurtech...

2018. május 15-én az Európai Klinikai Kutatások Infrastruktúrájáért felelős Hálózat (ECRIN), és annak magyar partnere, a Magyar Klinikai Kutatások Infrastruktúrájáért felelős Hálózat (HECRIN) rendezte meg a 2018-as Nemzetközi Klinikai Vizsgálatok Napját Budapesten. A nap fő témájaként az innovációt, és annak a nemzetközi vizsgálatokra gyakorolt hatását határozták meg.

Az előkelő 127. helyre rangsorolták a Pécsi Tudományegyetemet a tekintélyes Times Higher Education (THE) Emerging Economies University Rankings elnevezésű, ötven fejlődő ország felsőoktatási intézményeit összevető nemzetközi rangsorban. A PTE ezzel a helyezésével a legjobb vidéki és a második legjobb magyar egyetem lett – csak a Semmelweis előzi meg a pécsit a hazai intézmények közül.

Az utóbbi öt évben elért, kiemelkedő fontosságú kutatási eredmény, szakkönyv, publikáció elismeréseként tizenegy kutató kapott Akadémiai Díjat az MTA 189. közgyűlésén május 7-én, hétfőn.

Az FDSZ PTE Intézményi Szervezete kirándulást szervez Bikalra, az Élménybirtokra Gyermeknap alkalmából 2018. május 26-án szombaton.

Hello PTE! Fogjunk össze, mutassuk meg mennyi vér van bennünk! Május 9-én szerdán, 9-18 óra között a Nagy Egyetemi Véradási Akción!

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa 2018. május 4-én tiszteletbeli doktorrá avatta Csányi Sándor közgazdászt, üzletembert, az OTP Bank elnök-vezérigazgatóját. Csányi Sándor ezzel olyan „elit körbe” került be, amelynek tagja többek között Gróf Apponyi Albert, Gróf Klebelsberg Kuno, Habsburg Ottó, Placido Domingo vagy Donald Tusk.

A támogatást azon PTE közalkalmazottak, PTE fenntartásában működő köznevelési intézményekben dolgozó közalkalmazottak igényelhetik, akik a közoktatásban tanuló gyermekük (gyermekeik) után családi pótlékra jogosultak. A beiskolázási támogatás közoktatásban tanuló gyermekenként 15.000 Ft értékű utalvány. A kérelem benyújtásának határideje: 2018. május 31.