Az „Európai Hulladékcsökkentési Hét” egy minden év november utolsó hetében megrendezésre kerülő kezdeményezés, amelynek lényege, hogy önkéntesek saját akcióötleteiket megvalósítva hívják fel a figyelmet a hulladék-mennyiség csökkentésének, valamint az anyagok újra-hasznosításának fontosságára. A különböző ötletek megvalósítását a programban részt vevő országok mindegyikében egy szervezet koordinálja, mint Szervező, amely Magyarországon az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Örömmel adjuk hírül, hogy a Pécsi Tudományegyetem idén is elnyerte a MagyarBrands díjat a „Kiváló Fogyasztói Márka” kategóriában.

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából doktori oklevélátadó ünnepséget rendezett 2018. november 8-án, ahol habilitált doktori oklevelek és PhD, DLA oklevelek átadására került sor.

A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Küldöttgyűlése Koltai Arnoldot választotta elnöknek a 2018. november 7-i ülésén.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Kari Tanácsa egyhangúlag dr. habil. Oláh Andrást választotta meg a kar következő dékánjának. Oláh András személye a karon általános ismertségnek örvend, mivel az újonnan megválasztott dékán az ETK-n töltötte hallgatói éveit, majd az akadémiai és a hivatali lépcsőfokokon haladva intézetigazgatóként, általános és stratégiai dékánhelyettesként vett részt a kar életében.